Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

0
76

elbise boyamaMürekkep lekesi en zor olan lekelerin en başında yer alır, mürekkep çözülmesi öylesine zordur ki bunu evde yapmak mümkün değildir.

Çay, kahve, yağ gibi günlük hayatımızda karşı karşıya kaldığımız lekeleri çıkarmanın evde yollarını bulurken, mürekkep gibi çok ağır olan lekeleri özellikle boyadıkları yüzeyin yani kumaşın türüne göre çıkarmak imkansız hale de gelebilir.

Ancak bunu evde yapmak mümkün değildir, mürekkep lekesi gibi bir durumla karşı karşıya kaldıysanız bunu evde uğraşmayın ve kuru temizlemeciye vermenizi tavsiye ediyorum, çünkü evde boyanan bölgeye uygulayacağınız farklı deterjan türleri kumaş boyasının açılmasına  neden olacaktır.

Kısacası mürekkep olmuş yüzey ile ilgili evde çıkarmak pek mümkün değildir, bu yüzden iyi bir kuru temizlemeciye verebilirisiniz.

Eğer rengini değiştirmek isterseniz, yani boya olan kıyafeti hangi renk boya olduysa, mavi, siyah, kırmızı vs. gibi renklere boya rengine boyayarak kıyafetinizin rengini değiştirebilirsiniz. Evde çamaşır makinesinde kumaş boyama linkine tıklayarak evde nasıl kumaş boyayacağınız konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here