Okuldan Yasaklı Sitelere Giriş

1
242
Okuldan Yasaklı Sitelere Giriş

Okuldan, kamu kurumlarından yasaklı sitelere giriş, kamu binalarından, üniversiteden yasak olan sitelere nasıl girebilirim?

Arkadaşlar bu yazıyı yazsam mı yazmasam mı diye çok düşündüm, yani farklı anlaşılır mı diye endişelendim ancak araştırma yaparken geçen gün fark ettim ki pek çok kamu kurumundan ve okullardan wikipedia gibi önemli bir siteye giriş yapılamıyor, araştırma yapan öğrencilerin daha geniş bir yelpazede araştırmalarını gerçekleştirebilmeleri için aklınızın bir köşesinde bulunması gereken bir bilgiden bahsedeceğim bu yazıda.

Bu bahsettiğim yöntem sadece bilgi almak içindir, yani facebook, twitter ve diğer sosyal medya siteleri veya farklı medya sitelerine giremezsiniz girseniz bile tavsiye etmiyorum. Bu yazıyı yazmamdaki temel amaç wikipedia gibi bilgi sağlayabileceğimiz sitelere erişmektir.

NASIL GİRECEĞİZ?

Öncelikle araştırma yaptınız ve karşınıza wikipedia çıktı ve tıklıyorsunuz giremiyorsunuz, bu aşamada sonuçlarda çıkan yeşil wikipedia linkinin sağ tarafında küçük bir ok işareti var buraya tıklıyoruz ve iki tane seçenek çıkıyor karşımıza, üst tarafta olan ÖNBELLEK bölümüne tıklıyoruz ve istediğimiz bilgiye ulaşabiliyoruz. Burada Google’ın önbelleğinden faydalanmış olduk.

Yorumlarınızla teşekkür etmeyi unutmazsanız sevinirim. İyi ödevler.

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here