Ölen Kişinin Emekli Aylığı, Maaşı Nezaman Kesilir ?

1
180

soruSoru :

Merhaba Annem SGK’dan ölen babamdan dolayı dul aylığı alıyordu, her ayın 17 sinde fakat annem 31 mart akşamı öldü SSK ya göre bi ayın maaşı diğer ayın 17 sinde çekiliyor annem diabet olduğundan yürüyemediğinden maaşı hep banka atm kartından oğlu olarak ben çekiyordum.

Şimdi annem vefat etti annemin haketmiş olduğu ve adına banka hesabına gönderilmiş olan mart aylığını bu ayın 17 sinde halk bankası atm sinden atm kartıyla cekebilirmiyim, o tarihten sonramı maaş ölüm dolayısıyla kesilir? yada hak etmiş olduğu adına gönderilmiş olan SGK dan hak ettiği ayını doldurduğu maaşı sonkez 17 nisanda halkbank atmsinden çekebilirmiyim? yada o gönderilmiş hakettigi aylığıda gerimi alır SGK? birde annem aynı bankadan kredi çekmişti her ay SGK maaşından düşüyodu şimdi durum ne olacak 17 nisanda atmden kalan gönderilen maaşı kartla çekmem hukikimi değilmi bunuda ögrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun.

Önceki MakaleDamat Ferit Paşa Kimdir Hayatı
Sonraki MakaleÇin Tuzu Nedir ? Zararları Nelerdir ? Nerede Bulunur ?

1 Yorum

  1. dedem benim maaşını bana çektirirdi, şimdi dedem vefat etti ve maaşının yatmasına 1 hafta kaldı ben bu maaşı çekebilecekmiyim ? eğer gidip maaşı çekersem bi sorun olurmu yoksa dedem son ayı da hak etti mi ? teşekkür ederim.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz