ÖMSS 2013 Tercih Kılavuzu, Şartları Hangi Bölümden Kaç Puan

8
106

omssÖmss 2013 tercihleri önümüzdeki ay içinde yapılacak değerli okurlar, 2012 yılında yapılan ömss sınavına girmiş olmanız ve o sınavdan geçerli bir puan aldıysanız sizler de 28 şubat 2o13 tarihinde yayınlanacak olan ömss 2013 tercih kılavuzunu kullanarak tercihlerinizi yapabilir, tercih yapma hakkına sahip olabilirsiniz. Önce tercih yapabilmek için hangi puan türünden puan almak gerektiğine bakalım isterseniz.

>> 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye, girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirmede tercih yapılabilmesi için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde Merkezimize başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

Tercih Kılavuzu, 28 Şubat-8 Mart 2013 tarihleri arasında ösym tarafından yayınlanacaktır.

ÖMSS 2013 Tercihleri Hakkında soru sormak için [ Tıklayın ]

8 Yorum Yapıldı

 1. şöyle şimdi,

  bende bildiğimi yazayım,

  geçen yıl yapılan sınav yani 2012 de yapılan sınavdan barajı geçtikten sonra tercih yapma şansımız oluoyor,
  bence bu yerleştirme olayı diyelim 10 kişi başvurdu

  en yüksek olandan başlarlar almaya sıra sıra düşer puan diye tahmin ediyorum.

 2. mrb. ben ön lisans mezunuyum merak ettiğim şey biz sınava girdik tercih yaptık diyelim tercihimiz aldığımız puana göre mi olacak yoksa; duyduğumu yazayım, diyelim ben ankara’yı yazdım benim gibi aynı kadroyu 10 kişi daha yazdı aldığımız puana göre değilde tekrar bu 10 kişi arasındaki kura ile mi yerleştirme yapılıyo çok merak ediyorum lütfen cvp

 3. Sayın ösm başkanı ,ömss ile ilgilenen bütün bakanlarım. bizler zaten doğuştan şansızıs.hepimiz bir umutla girdik bu sınava.dedik bu sefer devletimiz bize sahip çıkacak sesimizi duyan var .hala umutluyuz .başbakanımız elbette bizleri madur etmeyecek.lütfen yaptığınız bütün seçimlerin bir görev değil bir hayat olduğunu unutmayın.bizleri bu hayatta umutsuz çaresiz bırakmayın bizlerede hayatımızı düzene kurmak için yapılan bu sınavın boşa olmadıgını gösterin.saygılarımla.

 4. 01.03.1984 doğumluyum kaç kere sınavlara girdim fakat yerleşemedim. geçen 2012 yılında yapılan merkezi sistem usullü sınavda 70 puan aldım nasıl yerleşirim yerleşme durumum nedir öğrenmek istiyorum.

  önlisans bilgi yönetimi mezunuyum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here