Ormanların Azalmasının Ülke Ekonomisi Üzerindeki Olumsuz Etkileri

0
230
Ormanların Azalmasının Ülke Ekonomisi Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Ormanların Azalmasının Ülke Ekonomisi Üzerindeki Olumsuz Etkileri, Orman alanlarının azalmasının ülkeye olumsuz etkileri nelerdir?

Ormanların Azalmasının Ülke Ekonomisi Üzerindeki Olumsuz Etkileri
orman alanlarının azalmasının ülke ekonomisine zararı

Ormanların bizim akciğerlerimizdir, oksijen kaynağımızdır. Ormanlarımızın olmadığı bir alan kısır kalmış demektir. Hem görsel açıdan bir şölen hemde içinde barındırdığı pek çok farklı canlı türü ile doğanın dengesini oluşturur. Bunların yanında oksijen üreterek daha sağlıklı nefes almamızı sağlar ormanlarımız.

Orman alanlarının günümüzde farklı şekillerle yıpratılarak bu ormanlık alanlar tahrip edilmekte ve yok edilmektedir. Orman alanlarımızın yok olması malesef ki canlı türlerinin de yok olması anlamına gelir. Bugün yarın ormanda yaşayan farklı canlı türlerini etkiler ancak ileriki süreçte biz insanları da mutlaka etkileyecektir.

Ormanlık alanların azalmasının ülke ekonomisi üzerinde olumsuz etkileri ;

-Ormanlık alanların zararı ile ilgili endüstride yapılan üretimler azalır ve ciddi zararlar görür,

-Ormanlara dayalı üretimin azalması buna bağlı olarak insan ihtiyaçlarında bir değişim yaşanmaması veya tüketimin artması ülke ekonomisinde açık meydana getirir ve ciddi zararlar oluşturur,

-Orman alanlarının azalması ile birlikte doğal alanlar kaybolacak ve bu durumda da ülkeye doğayı keşfetmek amacıyla gelen turist sayısında azalma gözlemlenecektir,

-Orman alanlarının azalması oluşabilmesi muhtemel olan çevre sorunları mevcuttur. Bu sorunların giderilmesi için bütçeden pay ayrılması gerekir bu da ekonomiyi zarara sokar.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here