Ösym Başkanı Ali Demir’ in Ygs Şifre Açıklaması İtiraf Etti

1
101

Ösym den yapılan daha önceki açıklamalar doğrultusunda ygs de şifre yok denilmesine rağmen, ösym başkanı ali demir in yaptığı açıklamada, yanlışlıkla bazı kitapçıklarda şifreleme olduğunu bunun yanlışlıkla yapıldığı söylendi.

Ösym başkanı ygs de ortaya çıkan şifre skandalı ile ilgili daha önceki açıklamalarında da sınavın iptalini gerektirecek bir durumun olmadığını söylemişti.

Ösym başkanından adaylara bir mektup gönderilecek, mektupda şöyle denildi;

“Tüm adaylara verilen soru kitapçıklarında sorunun doğru cevap seçeneği rastgele biçimde değiştirilirken, diğer seçeneklerin yerleri de rastgele değiştirilmesi gerekirdi. Ancak, geliştirilen yazılım çalıştırıldığında her soru için rastgele verilmesi gereken değerler sehven sıralı olarak verildiğinden, oluşturulan soru kitapçıklarında bazı sorularda en büyük değerli seçeneğin hemen sağındaki seçeneğin doğru cevap olması durumu ortaya çıkmıştır.”

ifadeleri kullanıldı, 2011 ygs sınavı hakkında yorumlarınızı buradan yazabilirsiniz.

Önceki MakaleAyrıeşeylilik Nedir? Ne Anlama Gelir Kısa Bilgi
Sonraki MakaleBabil Kulesi Hakkında Bilgi

1 Yorum

  1. osym başkanı hala ygs sınavının ne zaman açıklanacağına dair bir yazı ve bildiri yayınlamadı, bu hafta içinde kesin açıklanması gerek diye düşünüyorum.. Lütfen açıklansın artık çok yorulduk.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz