Özel Hastane Muayene Ücreti Nekadar 2013-2014

0
83

medicana konyaÖzel hastanelerin muayene ücretleri, 2013-2014, özel hastane  muayene ücreti fiyatları, özel hastaneler kaçparaya muayene eder, özel hastane muayenesi , fiyatları, kaçpara, özel hastane muayene fiyatı, 2013-2014 özel hastane muayene fiyatları, özel hastanelerde sgk indirim yapılıyormu, özel hastane fark ücreti,

Özel hastanelerin muayene ücretleri çok sık sık merak edilen konulardan birisi, değerli okurlar bende bu yazımda sizlere bu konu hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

SGK ile özel hastaneler arasındaki sözleşme maddesine göre;

“Sağlık Hizmeti Sunucusu, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT)’nin (24.3.3) maddesinde ilâve ücret alınamayacağı belirtilen sağlık hizmetleri dışında sunduğu muayene, tetkik ve tedavi amacıyla yapılacak her işlem öncesinde, hasta veya hasta yakınının yazılı onayını alarak; kurumca ödenecek ücret dışında kurumca belirlenen ilave olarak alınabilecek oranı geçmemek kaydıyla ilave ücret talebinde bulunabilir. İşlemlerden önce yazılı onay alınmadan, işlem sonrasında herhangi bir gerekçe ileri sürerek ilave ücret talebinde bulunulması veya kurumca belirlenen orandan fazla ilave ücret alındığının tespiti halinde cezai işlem uygulanır.”

Özel Hastane SGK Ücretleri

Acıbadem Hastanesi
Maslak, Kadıköy, Bakırköy, Kozyatağı başta olmak üzere birçok şubesinde kardiyoloji, kalp damar cerrahisi ve onkoloji bölümleri SGK anlaşmalı.

Alman Hastanesi
Alman Hastanesi Taksim ‘de SGK, yalnızca kardiyoloji için geçerli. SGK’lılar 22 TL, emekliler ise 10 TL ödüyorlar. Çamlıca’da ise uzman doktorlardan dahiliye, muayenesi veya göz muayenesi için 65 TL+12 TL katılım payı ödeniyor.

Özel Avicenna Hastanesi
Jinekoloji muayenesi 30 TL, üroloji muayenesi 30 TL, dahiliye 35, nöroloji 35 ve göz muayenesi ise 20 TL.

Florence Nightingale Hastanesi
Çalışanlar ve emekliler için organ bağışı, KVC ve kardiyoloji anlaşması olan kurumda kardiyoloji için çalışanlar 22 TL, emekliler 10 TL ödüyorlar.

Medical Park
Fatih Şubesi’nde KBB muayenesi 32, nöroloji 40 TL; Bahçelievler şubesinde KBB 57, nöroloji 62 TL. Medical Park Bahçelievler ‘de SGK’lılar dahiliye için 72 TL, çocuk muayenesi için 52 TL ödüyorlar.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here