Özgüven Kazanmanın ve Artırmanın Yolları Nelerdir

0
88

Özgüven sosyal hayatta edinmemiz gereken en önemli durumlardan birisidir, özgüveni olmayan kişi kendini ve çevresindekileri mutlu edemez yada sıkıcı ve itici gelebilir.

Özgüven kazanmanın çeşitli yolları vardır, birkaç yöntemi buradan sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle özgüveniniz varmı bunu test etmek gerekiyor, küçük bir test yapalım isterseniz ;

Topluluk içinde anlattıklarınızı dinlettirebiliyor ve kendinizi olduğunuz gibi kabul ettirebiliyorsanız özgüveninizin var olduğunu söyleyebilirim.

Özgüven Kazandıran Maddeler

1. Eğer dış görümünüzle kendiniz ilgilenirseniz daha da heveslenirsiniz. En dikkat çekici bölgeniz hangisiyse, artınızı öne çıkarın ve bu doğrultuda giysiler seçin.

2. Vücut diline dikkat edin. Yürürken ya da otururken kollarını önde kavuşturanların vücutlarında hoşlanmadıkları bölgeler var demektir. Bu nedenle tam tersi kollarınızı daima iki yanda tutarak kendinize olan güveninizi ortaya koyun. Başkaları ile konuşurken vücudunuzda hoşnut olmadığınız basen ya da ayak gibi bölgelerinize dair şikayetlerinizi yerli yersiz dile getirmeyin.

3. Kalın ve sıkı kemer kullanın çünkü kambur durmayı engelliyor.

4. Kendi moda çekiminizi gerçekleştirin! Her nedense poz vermenin kalıp gibi bir duruş ve donmuş mimikler olduğu düşünülüyor. Oysa doğal hareket eden herkes fotoğrafta güzel çıkabilir. Doğal çekimler yaptıkça kendinize olan güveniniz artabilir. Üstelik kendinizi başkaları ile karşılaştırmaktan vazgeçersiniz.

5. Yüksek topuklu ayakkabılar giyin! Topuklu ayakkabılarla hem daha uzun gözükürsünüz hem de daha dik yürürsünüz. Bacaklarını daha ince görünür. Kısacası topuklu ayakkabı iyi bir güven tazeleyicidir.

6. Bir asırlık Alexander tekniği, güven tazelemenizi sağlıyor. Victoria Beckham başta olmak üzere birçok ünlü isim bu teknikten faydalanıyor. Alexander kurslarında nefes üzerine yoğunlaşıp, nasıl oturulup kalkılması ve yürünmesi gerektiği anlatılıyor.

7. Ofisteki sandalyeniz için özel bir sırt yastığı satın alın; yoksa gün boyu kambur durmak bir süre sonra kronik sırt ve bel ağrıları başlatabilir. İngiltere’de dik durmanıza yardımcı olacak ShouldersBack sütyenler satılıyor.

8. Klasik egzersizler yerine dans edin. Ateşli Latin müziklerini egzotik dans ritimleri ile birleştiren Zumba’yı deneyin. Zumba ile bir seansta 500 kalori yakabilirsiniz.

9. Vücudunuzla iletişime geçerek, onu olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Lüks ürünlerle bakım yapın ve banyoda keyifle oyalanın. Ayrıca, yıkanırken vücudunuzda sevmediğiniz bölgeleri inceleyin.

10. Spor programınıza eğlenceli birkaç aktivite daha ekleyin. Eğlenceli aktiviteler kişiye motive etmekle kalmıyor olumlu düşünmenize de yardımcı oluyor. Bu yüzden internette dolaşarak ya da bizzat bir spor merkezine giderek en eğlenceli aktivitenin hangisi olduğunu keşfedin.

Önceki MakaleTırnaklarımı yiyorum yememek için ne yapmalıyım ?
Sonraki MakaleKıdem tazminatı kalktı mı? Kalkıyor mu?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz