Power Balance Denge Bilekliği nedir ne işe yarar?

0
426

“Power Balance” denge bilekliği son yıllarda dünyada en popüler ürünlerden bir tanesi olan bu ürünün vücuda esneklik kazandırıp denge sağladığı söyleniyor.

Henüz ürünü kullanmış değilim, silikondan yapılmış içinde negatif bir iyon olan bir ürün nasıl olurda vücüda esneklik kazandırır esneklik bizim kaslarımızla ilgili bir durum sanıyordum : /

Belki de yanılıyorumdur herçekten faydalı bir üründür, bu yüzden kullanan arkadaşlar buradan yorumlarını yazarsa sevinirim.

İnternet sitelerinde yer alan “Power balance denge bilekliği” hakkında yazılanlar..


Pek çok Avrupa ülkesinde, Amerika’da ve Türkiye’de de sıkça kullanılan power balance, aslına bakarsanız silikon bir bileklik. Hiçbir gösterişi olmayan ama yaptığı iş büyük olan bu bileklik vücuda denge, güç ve esneklik kazandırıyor. İçindeki negatif iyon sayesinde vücuttaki enerjiyi düzenliyor, dengeliyor.

Zararlı ışınlara karşı üretildi

Negatif iyon doğada varolan bir element. Araştırmalara göre herkesin vücudundaki enerjiyi en iyi ve doğru şekilde kullanması için negatif iyona ihtiyacı var. Ama hava kirliliği, hayatı kolaylaştıran cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller nedeniyle negatif iyon oranı, büyük şehirlerde yetersiz. Avrupa ve Amerika da meselenin öneminin farkında; Sağlık için para harcıyor, gençleşip güzelleşmek isteyenler haftada bir, birkaç saatini negatif iyon kürüne ayırıyor. Bu talep, girişimci firmaları harekete geçirdi ve negatif iyonu vücutta taşımanın en basit yolunun, silikon bileklikten geçtiği sonucuna varmasını sağladı.

Power Balance bileklik harcanan enerjiyi yerine koymak, daha az yorulmak, dengeyi ve vücut esnekliğini sağlamak, konsantrasyonu yükseltmek için kullanılıyor. İlle de bileğe takmak gerekmiyor, önemli olan vücuda 1 metre mesafede tutmak. Power Balance motosiklet yarışçısından futbolcuya kadar, ünlü sporcular arasında çok yaygın: Guti Hernandez, Shaquille O’Neal, Christiano Ronaldo, F1 pilotu Rubens Barrichello, golfçü Tiger Woods… Ünlü basketbolcu Shaquille O’Neal, bu bilekliğin harikalar yarattığını düşünenlerden. Sahaya çıkarken bilekliğini takan O’Neal, bir maçta takımına 57 puan kazandırdığını söylüyor. Diğer ünlülerden de Victoria-David Beckham, aktör Robert De Niro, Gerard Butler, Demi Moore bilekliği kullanmakta.

Ayda 30 bin adet satılıyor

Avrupa’da ve Amerika’da 30 dolar olan bilekliklerden her ay 30 bin adet satılıyor. Bu bileklik, ani denge ve güç sağlamak, esneklik ve hareket kabiliyetinde gelişme, daha iyi odaklanmak, hızlı kavrama, stresten ve hareketsizlikten kurtulma gibi pek çok rahatsızlığa iyi geliyor. Kolyesi de var. Renk seçenekleri siyah, mavi, sarı, kırmızı. Bilekliği www.powerbalance.com internet adresinde inceleyebilirsiniz.

Önceki MakaleBeşiktaş yeni sezon hazırlık kampına Avustusya da başladı
Sonraki Makaleİlkokul mezunları ehliyet alamayacak mı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz