PYBS Burs Ücreti, Maaşı Nekadar Nezaman Yatacak 2013-2014

180
261

para-zamPYBS 2013-2014 yılı burs ücretleri yani öğrenciler arasında Maaş olarak da biliniyor : ) Maaşlar nezaman yatacak öğrenciler ? hangi tarihte para alacaksınız, Pybs 2o13 ve 2014 yıllarında burs fiyatları kaçpara olacak bu, yazıda sizleri bu konu hakkında görüşlerinizi alarak üstüne kendi yorumumuzu eklemek istedik.

Pybs burs ücreti geçtiğimiz yıl 105 TL idi ve bu, yıl kaç para olacak merak edilen bir konu. Herkes tarafından ençok merak edilen konular arasında olan PYBS burs ücretleri konusunda sizler de merak ettiklerinizi sormak istediklerinizi alt kısıma yazarak diğer öğrencilerle paylaşabilir anında cevap alabilirsiniz.

PYBS yani açılımı Devlet Parasız Yatılı sınavı olarak bilinen bu sınav, ortaöğretim öğrencilerine dar gelirli ailelere verilen bir paradır. Öğrenciler bu ödemeyi alabilmek için PYBS sınavına girmek zorundadır.

PYBS 2013 hakkında Sorularınızı Sormak için [ TIKLAYIN ]

Önceki MakaleGelir İdaresi Başkanlığı 3 Bin 475 Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları 2013
Sonraki MakaleEhliyet Sınavını Geçmek, Başarılı Olmak için Kaç Puan Almak Gerekiyor ?

180 Yorum Yapıldı

 1. Ya ben pybs bursu ile ilgili soru soracaktım. Ben Kayseri’de oturan bir öğrenciyim. 10 Kasım oldu hâla yatmadı. Bankamatiğe gitgel usandım. Ne zaman yatacağı hakkında bilgi istiyorum. Lütfen yardımcı olun…!

 2. ben zafer 438 puan aldım ama bana burs vernediler ama öğretmen çocukları soruları sallasınlar 330 puan ile kazansınlar oh ne güzel:D

 3. bende 5 snıfta girdim bursluluk sınavına kazandım 2013 2014 yılı ödemeleri net maaşları nekadardır ve de ne zaman yatacak ilk maaşım olacak ve kaç aylık alacağım

 4. bursluluk maaşı bu yıl ne kadar? kazandınız yazısı gelince mi maaş verilecek yoksa üç ay daha mı bekleyeceğiz? inşallah bekletmezler beklemekten sıkıldım vereceklerse hemen versinler!

 5. ben 6.sınıfa geçen bir öğrenciyim.bursluluk sınavına girdim.465 puan aldım.ama sonucunu hala bilmiyorum.22 ağustosta açıklancak dediler.merak ediyorum?

 6. Arkadaşlar açıklama kısmında bir şey yazmayanlar h t t p s://e-okul.meb.gov.tr/SinavIslemleri/BasvuruIslemleri/DPY/SNV00004.ASPX bu siteden burluluk kodu orda yazıyor onu 1.tercih kısmına yazıp kaydet butonuna basıyor ve velisiyle birlikte okula onaylatmaya gidiyor . Bilginize…

 7. Arkadaşlar ben istanbulda yaşıyorum.17 temmuza kadar paralarınız yatmış olacak dediler ama hala yatmadı.İstanbulda yaşayan ve bursunu alan varmı acaba???

 8. burası adana bugün 17 temmuz ve bursluluk parası yatmadı ne zaman yatar merakla burslulugun yatacağı günü bekliyorm lütfen bir cevap yazın Sarıçam/ADANA

 9. Arkadaşlar
  Burslar için ortaöğretim genel müüdürlüğünden ilgili sayıştaylara(defterdarlık) 1 NiSAN-30 HAZİRAN tarihleri baz alınarak ödemelerin yapılacağı bildirildi.
  Yani 400 küsur lira para elinize geçecek.
  Bursların 10-17 TEMMUZ tarihleri arası hesaplarınızda olacağını söyleyebilirim.
  Güle güle harcayın farklı bir bilgisi olan lütfen paylaşsın.
  TARİH:8 Temmuz Pazartesi 2013.

 10. PYBS Bursunu Alan Öğrencilerin Dikkatine !!!

  ” Arkadaşlar bursumuz ne zaman yatıyor? ” Doğru bilgiye sahip olan arkadaşlar varsa Allah Rızası için yanıtlasın paraya ihtiyacımız var o yüzden.

 11. Merhaba ben 5. sınıfta yani geçen sene bu sınava girdim 12 puanla kaçırdım.Bu sene de girdim bu nedenle burs ücretini öğrenmek istedim, yorumlar için teşekkürler.

 12. arkadaşlar 5 sınıfta 442 aldım kazanamadım Ama 6 sınıfta 430 puan ile kazandım 3 ayda bir 398 TL alıyorum para bazen 10-15 gün gecikmeli alınabiliyor (okul müdürüne bağlı). Yeni kazananlara da aralığın sonu veya ocağın başında verirler 😀 ( şimdi 8 . sınıfa geçtim )

 13. ben 6. sınıfta burs sınavını kazandım birini ocakta birinide nisanda aldım şimdi üçüncüyü bekliyorum ne zaman yatacak ama kesin bilgi istiyorum acil bilginize

 14. arkadaşım bir kere en yüksek 500 tam puan alınıyor yanılıyorsun lütfen dene ve puanın dah düşüktür .6 yanlışla kazanırsın ama yalan söylemiyorsan tabi ki dee

 15. ayrıca sınavı kazanmak çok zordur en rahat 8.sınıfta kazanırsınız sbs ile 5.sınıfta girdigimde her konu 25 soruya sahip bitireene kadar canım çıktı ve bi okadar da zor

 16. Arkadaşım nisanın 10’unda falan aldı maaşını.Ama ben hala alamadım.Aynı şehirdeyiz.Ne zaman burslar alınır?Kesin bir bilgisi olan cevap verebilir mi?

 17. Bırak ya.ben lise son sınıf öğrencisiyim 6.sınıfın başından beri burs alırım bu bursun belli bir tarihi yok yani 3 ayda bir ayın 15 i gibi bir tarih yok.bu tarih devletin paşa gönlüne kalmış.benim 5 ayda aldığım bile oldu.unutmadan 385 lira aldım diyen arkadaş ben en son aralık ayında 375 aldım sen nasıl 385 alıyon ? Senin bursu amerika mı veriyo.bu bursun yatma tarihini okulunuzdaki muhasebeciye sorun bu işe onlar bakıyorlar.gidin sorun ne zaman yatacak diye…şöyle bir gerçek var ki ben bu bursun gerçekten lazım olduğunda yattığını hiç görmedim

 18. geçtiğimiz yıl 6. sınıfta bursluluk sınavını kazandım. ilk bursumu aralık ayında 385 TL olarak aldım. 2013’te burs ücretleri ne kadar , ne kadar olacak ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz