Romatizma ve Kireçlenme Nedir ? Tedavi Yöntemleri

0
95

romatizma ve kireçlenmeRomatizma çok geniş ve kapsamlı bir terim olmakla birlikte genel anlamda eklemlerin ekrem çevresindeki dokuların, bağlar, lifler, tendomlar etkileyen hastalıkların tümüne verilen isimdir.

İltihaplı romatizmaların çoğu ilaç tedavisine ihtiyaç duyarlar.Ancak tedavinin sadece ilaçlarla tedavi düşünmek yanlış olur, çünkü bu tür hastalarda genel anlamda bir yaşam değişikliğine gidilmesi gerekir.

Halk dilinde kireçlenme diye tabir edilen diğer grup romatizmalar ise iltihapsız romatizma grubuna girer, bu tür hastalarda da yaşam değişiklikleri ön plana çıkmaktadır, örnek kışın kilo vermesi, ev içi bir takım değişikliklerin yapılması, egzersizlerin devam ettirilmesi ön plana çıkmaktadır.

Romatizmanın önemi kişiye ağrı kaynağı olmanın yanında hareket kısıtlığına sebep olması, kas ve tendomların tutulması, eklemlerin hareket açıklığının azalması kişinin yaşam kalitesini bozduğu için önemli unsurlardır.

Romatizma tedavisi tamamen kişiye özel kişinin ihtiyaçlarına ve hastalığın durumuna göre düzenlenmesi gereken tedavi türüdür.

Önceki MakaleMaastricht Antlaşması ve Kriterleri Nelerdir?
Sonraki MakaleMedeni Kanun Nedir ? Maddeleri Nelerdir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz