Saç Örgüsünden Topuz Nasıl Yapılır ?

0
105
örgü topuz nasıl yapılır
örgü topuz nasıl yapılır

Saç örgüsünden topuz günümüzde pek çok hanımın tercih ettiği saç şekilllerinden birisidir, saç örgüsünden topuz nasıl yapılır bu başlık altında bununla ilgili sizlere bilgiler vermeyi amaçladık.

Saç örgüsünden topuz yapmanın en kolay yöntemlerinden birisi, saçı ilk önce bir at kuyruğu yapmak daha sonra saçımızı ikiye ayırıyoruz ve her tutamı tekrar 3 e ayırarak klasik örgümüzü örmeye başlıyoruz. Saçları çok fazla sıkmamak lazım ki topuz yaparken rahat şekil verebilelim, çok sıkarsak sert olacaktır. Dolayısıyla çok sıkmayalım örerken, ucuna lastik takıyoruz ve sabitliyoruz.

saç örgüsünden topuz nasıl yapılır
saç örgüsünden topuz nasıl yapılır

Aynı işlemi diğer tutam içinde yapıyoruz, ardından örgümüzü istediğimiz yere tokalar yardımı ile tutturuyoruz uç kısmını da örgünün altında kalacak şekilde alta yerleştiriyoruz. Yine bir toka yardımı ile tutturuyoruz. Daha sonra diğer örgümüzü de aynı şekilde etrafa doluyoruz.Yine uçları gözükmesin diye alıyoruz ve içe doğru yerleştiriyoruz. Tokalardan yardım alarak sıkıca sabitliyoruz ve örgüden topuz modeli ortaya çıkmış oluyor, aynı örgüyü başın arkasında ve tepesinde de yapmak mümkün, bu işlemi başınızın istediğiniz bölgesine uygulayarak farklı tarz yaratabilirsiniz.

örgü topuz nasıl yapılır
örgü topuz nasıl yapılır
Önceki MakalePsikoterapi Nedir
Sonraki MakaleSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mezunları Nerede Çalışabilir

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz