Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Mezunları Kpss Atamaları

16
872

sağlık kurumları işletmeciliğiSağlık kurumları işletmeciliği bölümü mezunları, “sağlık teknikeri” unvanına sahip olan önlisans mezunları kpss den ataması olmamasından yakınıyor.

 

Bizler 3049 kodlu sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarıyız. Bölümümüzün yıllardır ataması olmamaktadır. YÖK’ün 10.10.2012 kararıyla bizler ”SAĞLIK TEKNİKERLERİYİZ”. Sağlık teknikerleri 55-60 gibi puanlarla atanırken bölümüzün kadrosu olmadığından 85 gibi puanlarla bile atanamıyoruz. Bu durumla ilgili dilekçelerimize gelen cevaplarda bölümümüzün mesleki tanımı olmadığı söyleniyor.
Bu bize yapılan büyük bir haksızlık. Ünvanı olan ve 48 üniversitede okutulan bir bölümün nasıl olurda meslek tanımı olmaz. Bizler sizden destek istiyoruz. Bize yardım edin lütfen. Daha fazla hakkımızı elimizden almasınlar.

Deniz

 

Önlisans Sağlık Kurumları İşletmecilerinin yıllardır süren kadro mağduriyetlerini belirten tweetleri zaman zaman gündeme geliyor. 48 üniversitede 50 binden fazla mezunun olduğu bölüm hala mezun vermeye devam ediyor ama hiç kadro verilmiyor. Sağlık Teknikeri unvanımız var. Artık bu yıl mutlaka 3049 koduna kadro istiyoruz.

Gonca

 

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans bölümü de sağlık kuruluşlarına orta ve üst düzey yönetici yetiştirilmek, satın alma, insan kaynakları gibi konularda bağlı olduğu kuruma yardımcı olabilmek gibi vasıfları taşıyan bir bölüm olmasına rağmen yıllardır kadro verilmiyor, görmezden gelinip kaderine terk ediliyor. Malesef sağlık teknikeri unvanı da verilmesine rağmen bu mağduriyet devam ediyor. Açıkçası bu bölümü bitirmiş olmak ne anlama geliyor, diplomalarımız ne işe yarıyor, bizim sağlık kuruluşlarında yapmamız gereken görevi kimler yapıyor çok merak etmekteyiz.

Tuğba

 

Biz Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans mezunlarıyız…Hoş seve seve okuduğum okulum konusunda şimdi olmaz olaydık durumuna getirdiler o ayrı bir boyutu.Bize destek vereceğinizin hayalini kuruyorum.

Bu beni ve grup arkadaşlarımı çok mutlu eder bizler şu an insanların kadro savaşı içerisinde sayı arttırmaya çalışırken en madur benzeri olmayan ve kimsenin oralı olmadığı bir dert ile karşıkarşıyayız.

48 ünv.den yaklaşık 50bin mezun ve hala mezun edilmeye devam ediyor yıllardır 1 kişi atanmadık insanlar bizim atanma feryedımızı diğer bölümlerle karıştırıyor biz daha fazla sayı demiyoruz hiç atanmadık diyoruz ayrıca bazı yetkililer konuyu gerçekten dinlemediği için herkes devlette istihdam edilemezmiş evet herkes edilemez biz hiçmi edilemeyiz okur maddi bir sürü sıkıntı atlatırız sonra kpss birsürü masraf ve manevi olarak kıvranırız 85 -88 alır ama biz yinede bir kişi atanamazmıyız kimse sonuna kadar bile dinlemiyor derdimizi artık insanlara dert anlatmaya çalışma çabasından tükendik ayrıca sağlık bakanlığına gönderdiğimiz dilekçe karşılığı meslek tanımımız yokmuş bu cevap beynimizden vuran son bilgi oldu dolayısıyla devlet bizi hiç bir şekilde tanımadığı ve istihdam etmediği için özellerde tanımıyor özel bir hastanede bu işi yapabilen istihdam edilen birini tanımıyorum bittimi hayır üzgünüm vaktinizi alıyorum yok 10/10/2012 tarihinde bizlere sağlık teknikeri ünvanı verdi diplomamızdada yazmakta diğer sağlık teknikerleri 60-70 ile atanırken biz 85 lerle hala kimliğimizi bulmaya çalışıyoruz yine 0 atama.en komik tarafı hala 1000 lerce arkadaşımız bilmeden yada bir umut bu bölümde okumakta ve bölüm eğitim vermeye devam etmekte neden bilmiyoruz dayımız yok duamız var binlerce genciz ailemiz var atama beklerken çoluk çocuğumuz oldu yani çok kalabalık size dua edecek bir kitlemiz var bize yardım etmenizi sesimizi duyurmanızı diliyor binlerce teşekkür ediyoruz saygılar.

Sezen

Önceki MakaleBoş Teşekkür Belgesi Örneği İndir
Sonraki Makale7-14-21-28 Ocak Zaman Ygs Deneme Sınavı Cevap Anahtarı 2015

16 Yorum Yapıldı

  1. Bizde yeni mezunları olacağız bu zamana kadar atama yapmadınız neden bu bölümü açtınız sizce ataması olmayan bu bölümün mezun i olması mantıklı mi? Kul hakkı değil mi bu?

  2. madem kodro vermeyeceksiniz? neden farklı üniversitelerde ve neredeyse her ilde bu bölümü açtınız. bizler mağdur olan öğrenciler ne yapacaz biz boşuna mu okuduk once sene yoksa sizler sadece bu tür bölümleri açarak insanları mağdur ederek ülkenin okumuş oranın yüksek görünmesi için mi bunca insanın hakkını ihlal ediyorsunuz neden bunca insanın sesine cevap veripte anlamlı ve sizleri haklı gösterecek bir açıklama yapmıyorsunuz. artık bir çözüm istiyoruz veya bölümü kapatıp diplomalarımızı değiştirin ki bizlerde farklı bölümden sayılıp atanalım……

  3. Sağlık kurumları işletmeciliği bölümüne de artık atama hakkı verilmeli o kadar hastane var ve bunca öğrenci boşuna kazanıp da gitmiyor bu bölüme bende buna dahil 😠

  4. malesef ki bizler ölü gibiyiz millet atama olmasa ayaklanır ankarada .sağlık kurumları işlt okuyan arkadaşlar sessiz .ee ağlamayan bebeğe süt vermezler bu böyle(:

  5. Meraba bende sağlık kurumları işletmeciligi okuyorum ikinci sinifim ama atamasi yok madem atamasi yok nie acildi bu bölüm bizi mağdur durumda bırakıyorsunuz yazik degilmi emeklerimize lütfen sesimizi duyun

  6. Bende okudum valla arkadaşlar . Keşke okumasaydm o kadar yıl boşa gitti o kadar masraf ne zorluklarla okudum . Atama yok şimdi başka bölüm okuyorum . Ben hiçkimseye hakkı mi helal etmiyorm . Madem ataması yok neden bu bölüm u açtılar. Deseler Kpss bu puanı al atanır sin çok çalışır o puanı alır atanırdk Ama gel gör atama yok

  7. 3049 kodlu sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarıyız. Bölümümüzün yıllardır ataması olmamaktadır. YÖK’ün 10.10.2012 kararıyla bizler ”SAĞLIK TEKNİKERLERİYİZ”. Sağlık teknikerleri 55-60 gibi puanlarla atanırken bölümüzün kadrosu olmadığından 85 gibi puanlarla bile atanamıyoruz. ATAMAAA İSTİYORUZZZZZ

  8. Bizler 3049 kodlu sağlık kurumları işletmeciliği mezunlarıyız. Bölümümüzün yıllardır ataması olmamaktadır. YÖK’ün 10.10.2012 kararıyla bizler ”SAĞLIK TEKNİKERLERİYİZ”. Sağlık teknikerleri 55-60 gibi puanlarla atanırken bölümüzün kadrosu olmadığından 85 gibi puanlarla bile atanamıyoruz. ben 2015 mezunuyum arkadaşlar halada ataması yok sesimizi duyuralım

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz