Sarımsak Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir, Kısaca Bilgi

4
116

sarimsakSarımsak faydaları nelerdir, sarımsak vücutta neye iyi gelir, sarımsak ve özellikleri görevleri hakkında kısaca bilgi,

SARIMSAK

Sarımsak için binbir derde deva desek yeridir aslmda; kanser tedavisinde, eklem ağrılarında, karaciğer hastalıkla­rında ve daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Biz, sarımsağın en yararlı ve işlevli olduğu durumları ele alaca­ğız.

Sarımsak vücudu güçlendirir, patojene ( hastalık mikro­bu ) karşı vücudu korur; bu yüzden tüm hastalıklara karşı etkilidir, özellikle de akciğeri ve bağırsağı etkileyen hasta­lıklarda. Zencefil gibi, sarımsağın da fazla mukusu kurutup yok eden balgam sökücü özelliği vardır.

Sarımsaktaki uçucu yağlar, solunum yoluyla vücudu­muzdan anlarken, akciğerler üzerinde steril bir etki bırakır. Bu yüzden, sarımsak tüm akciğer hastalıkları için faydalıdır ve astım tedavisinde oldukça etkilidir. Sarımsağın, bağır­sakta hastalığa yol açacak organizmalar üzerinde hastalığın bulaşmasım engelleyici bir özelliği vardır ve sindirime yar­dımcı olan bu özelliği sarımsağı sindirim yolu hastalıkları­nın tedavisinde tercih edilen bir bitki yapar.

Sarımsak ayrıca kalp rahatsızlıklarının tedavisinde ya da engellenmesinde de etkilidir. Sarımsağın kolesterol seviye­sini düşürüp, damar genişletici ve damar tıkanıklığı önleyi­ci olarak etki ettiğinde kan pıhtılaşmasını azalttığı söylenir. “Kokusu giderilmiş sarımsağı tüketmenizi tavsiye etmem çünkü biz sarımsağın faydasının kokusunda olup olmadığı­nı tam olarak bilemeyiz.

Sarımsağın birkaç faydası olduğunu söyleyemeyiz, belki en fazla akciğer ve sindirim yolunda etkilidir ve bir de kalp hastalıklarında etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Önceki MakaleMersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı Başvuru Şartları ve Bilgileri 2013
Sonraki MakaleSeat Leon Reklam Müziği Adı, Kim Söylüyor, Şarkıcı Adı

4 Yorum Yapıldı

  1. o konuda bilgim yok ancak ;

    Sarmısak, içeriğinde çok ciddi miktarda antibiyotik içeren bir besindir ve faydaları saymakla bitmez…
    Sivilce tedavisinde de antibiyotik içerikli ürünler şarttır, bu nedenle samısak, sivilcenin düşmanıdır evet yani, sivilceyi önler ve tedavi eder..

  2. Pekı sarımsagın zararları varmı? Nelerdir? Ornegin bir Tv programinda guvenilir bir prof. Dr.dan sarimsagin (akne) sivilceleri azdirdigini dinlemistim dogrumudur? Tesekkur ederim.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz