Seçimlerde Sandık Görevlisi Nasıl Olunur 2015?

1
148

yüksek seçim kurulu2015 seçimleri yaklaştı artık tüm partiler milletvekili adaylarını açıkladı, şimdi yavaş yavaş seçim havasına giriyor artık partiler, bu seçimlerde yine binlerce kişi sandık başında görev alacak, ve milyonlarca kişi oy kullanacak.

2015 genel seçimlerinde sandık görevlisi olmak ve sandık görevlisi ile ilgili olarak merak ettiklerinizi bu başlık altından bulabilecek, ve aklınıza takılanları sorabileceksiniz.

Genel seçimler 2015

Seçim Tarihi : 7 Haziran 2015

Pazar günü yapılacak olan seçimlere artık sayılı günler kaldı, partiler propagandalarını artırdı, bazı partiler diğer partiyi destekleme kararı alırken, bazı partilerin milletvekili adayları geri çekildi.. Kısacası nabzı yüksek bir dönem şu sıralar.

2015 genel seçimlerinde sandık başında oy kullanan kişilere yardım etmek, ve sandıkda beklemek, sandık görevlisi olmak için yapmanız gereken bazı şeyler var ve bazı şartları taşıyor olmanız gerekiyor.

Sandık Başında Kimler Yer Alır ?
Seçim günü sandık başında partiler tarafından görevlendirilen sandık görevlileri ve seçim görevlileri yer almaktadır. Sizler de sandık görevlisi olabilir, seçim günü sandık başında çalışabilirsiniz.

Sandık Göreevlisi Nasıl Olunur ?

Henüz 2 ay var seçime, sizler de şimdiden partilere başvurunuzu yaparak seçim gününde sandık başında görevli olabilirsiniz, başvurularınızı partilere yapmanız halinde sandık görevlisi olarak seçim gününde sandık başında olabilirsiniz.

Not : Seçimlerde sandık görevlisi olarak ücret alabilmek için, sandık kurulu üyesi olmanız gerekiyor bunun için de üyesi olduğunuz siyasi partilere başvuruda bulunmanız gerekiyor, başvurunuzun ardından isminizin yüksek seçim kuruluna bildirilmesinin neticesinde sandık görevlisi olarak ücret alabilirsiniz.

Kimler Sandık Kurulunda görev alamaz ?
İdare amirleri, zabıta amiri ve memurları, Askeri ceza kanununun 3. maddesinde yazılı askeri şahıslar, milletvekilleri ve adayları, bu kanunda gösterilen kurullara seçilemezler.

Bakınız > Seçimlerde Sandık Görevlisi Ücretleri 2015

Sandık Görevlisi Hakkında Bilgilendirme Videosu

Sandık Görevlisi Olmak ile ilgili yorumlarınızı merak ettiklerinizi aşağıdaki yorum alanından bize sorabilirsiniz.

Önceki MakaleGenel Seçimlerde Sandık Görevlisi Ücreti 2015
Sonraki MakaleFevzi Çakmak Kimdir, Hayatı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz