SGK Yeni Doğan Bebek Parası Nekadar, Nasıl Alınır ?

2
176

yenidoğan bebekSGK yeni doğan bebeklere ödenen para nekadar, yenidoğan bebek yardımı nasıl alınır, yenidoğan bebek altını alma şartları,

Bebeğe ilk altın devletten yasası yürürlüğe girdi, bundan sonra artık yeni doğan bebekler için devlet ödeme yapacak. Ödemeyi annelere verilecek.

Devletin yeni aile paketi ile birlikte yürürlüğe giren yeni doğan bebeklere yönelik yardımı en çok anneleri sevindirecek gibi görünüyor, bebekler için ayrı ayrı ödeme yapılacak.

Yenidoğan Bebeklere Nekadar Para Ödenecek ?

Tek çocuk için 300 TL
İkinci çocuk için 400 TL
üçüncü çocuk için 600 TL

gibi bir para annelere ödenecek.

Annelere ödenecek olan bu para 1300 TL yi bulabilecek ve bu paradan kesinti ve haciz yapılamayacak. Devletin aile paketi ile birlikte yürürlüğe giren ve resmi gazetede yayınlanan bu yasası ile “ilk altın devletten” başlığı ile aileyi sevindirecek ve aynı zamanda 3 çocuk yapmaya teşvik edecek.

Para anne ve baba türk ise anneye, baba türk anne yabancı ise babaya yapılacak.

Yenidoğan bebek yardımı parasının ödenmesinde nüfus paylaşım sisteminde bulunan kayıtlar esas alınacak. Yenidoğan bebek yardımı parasının şartlarını Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı belirleyecek.

Önceki MakaleKazım Karabekir Kimdir Hayatı
Sonraki Makale1 Mayıs İşçi Bayramı Mesajları, Güzel Sms Sözleri

2 Yorum Yapıldı

  1. pekı 2013 de dogan cocuk parası alabılıyormu benım ılk cocugumun parasını sımdı gıtsem alabılırmıyım not ( sgk ya gıt ogren deme ) 🙂 fıkrın varsa yada bılıyorsan cvp yazabılırsın sımdıden tesekkurler

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz