Sihirbazlar kılıcı nasıl yutar

0
167

Sihirbazlar kılıcı nasıl yutar, gösteride kulıcı yutan adam gerçek mi? Gösterilerde ister inanın, ister inanmayın kılıcı yutanların yaptıkları numara değil gerçektedir. Gerçekten kılıcı yutarlar, ancak sizin benim gibi insanların yapabileceği bir iş değildir bu iş, bu adamlar bunun üzerinde çalışmıştır ve bu çalışmalarının sonucunda gırtlak adalelerini rahatlatmayı öğrenmişlerdir. Böylece yutkunmaya mani olmaktadırlar. Bu özelliği aylar boyu süren egzersizler sonucunda kazanmışlardır. Kılıç da özel bir kılıçtır yani iki tarafı da keskin değildir, böylece boğazı kesme ihtimali de yoktur. Kılıcın ucu da aynı şekilde sivri değildir, ve midenin ucuna ulaşmayacak uzunluktadır.

kilic yutan adam
kilic yutan adam

Kılıç yutmayı evde kendi kendine öğrenmeye çalışmak son derece tehlikelidir. Hele bu numarayı yaparken konuşmayı profesyoneller düşünmezler bile. Yutmadan önce ve sonra kılıcın steril hale getirilmesi de çok önemli hususlardan birisidir. Gösterilerde sihirbazlar bu işi titizlikle yapmaktadırlar.

Çok az da olsa katlanabilir kılıçları kullanan bazı hilebazlar ortaya çıkınca, mannix isimli bir gösteri ustası, kılıcı gerçekten yuttuğunu göstermek için özel olarak imal edilmiş çok ince kalınlıktaki neon tüpü yutmuş, elektrik verilip neon yanınca da vücudun dışından görülüp gerçekten yuttuğunu ispatlamıştır.

 

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here