Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

0
113

En önemle vurgulanması gereken konulardan bir tanesi yüzümüzü temiz tutmamız gerekiyor, siyah noktalar yaz bezecikleri şeklinde oluştuğundan yüzümüzde kir tutma özelliği fazladır özellikle yağlı olan cildimizde siyah noktalar sıklıkla görülebilir, bu yüzden en başta temiz tutmak, hergün sabunlamak gerekir.

Gözeneğin üzerine çıkan yağ kiri tutar ve anında siyahlaşır siyah noktaları bu şekilde tanımlayabiliriz, aslında dolaşım olayının bozulmasından dolayı bir boya maddesi vücut bunu kendi kendine salgılıyor ve siyah nokta oluşuyor.

Siyah noktaların oluşumunu engellemek ve en aza indirmek için, özellikle sabah ve akşam yüzümüzü saf suyla yani çeşme suyuyla güzelce yıkamak gerekiyor. Bunun yanında cildiniz çok hassas ise içme suyu ile yıkayabilirsiniz, eğer siyah nokta ve benzeri şeyleri cildinizden uzak tutmak istiyorsanız, temiz tuttuktan sonra nemlendirin ve bu şekilde yaptığınızda cildinizin temiz olduğu müddetçe bu tarz sorunlarla karşılaşmazsınız.

Eğerki cildiniz sorunluysa bir dermatoloğa gitmenizde fayda var..Temiz tutup nemlendirip, güzelce bakım yaptıktan sonra buhar banyoları yaptıktan sonra peeling bakımı uyguladığınız taktirde halen cildinizdeki siyah noktalardan kurtulamıyorsanız kesinlikle bir dermatoloğa gitmeniz gerekiyor.

Not : Siyah noktalar nem ve buharla kolayca temizlenebilir, sabah akşam buhar banyoları yaptığınız cildinizde siyah noktaları kısa sürede yok edebilirsiniz.

Önceki MakaleOsmanlı’da Levend Nedir Anlamı
Sonraki MakaleAPUS Silme, Apusu Telefondan Nasıl Kaldırabilirim ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz