Solucan Gübresi Üretimi Nasıl Yapılır?

2
284

Solucan gübresi üretimi nasıl yapılır?

Solucan gübresinin üretimi için hangi ortam uygundur,solucan gübresi üretimini evde yapabilir miyim? Solucan gübresi üretimi için en uygun ortam koşulları nelerdir.

Solucan gübresi organik bir gübredir ve ağaçları bitkileri oldukça fazlasıyla coşturur, filizlerinin artmasını ve yeni filizlerin çıkmasını sağlar, solucan gübresi bunun yanında ağaçlardaki verimi oldukça gözle görülür şekilde arttırmasından dolayı solucan gübresi organik tarım için gerekli bir gübre çeşidi haline gelmiştir.

Solucan gübresi üretimi hangi ortamda yapılır

Solucan gübresinin üretimi güneş ışınlarının girmediği, hafif nemli ve çürümüş gıdaların olduğu alanlarda yapılmaktadır bunun için de ortalama sıcaklık değerleri 2’ ile 30’ aralığında bir değer olmalıdır. Ancak 15’ nin üzerindeki değerlerde solucanlar yıl boyunca sürekli olarak üremeye devam edeceğinden ısıyı sürekli olarak 15 derecenin üzerinde tutmak solucan üretiminde de faydalı olacaktır.

Solucanlar Üremeye devam eder mi?

Solucanlar yıl boyunca üremeye devam eder buradaki esas nokta kırmızı solucan olmasıdır, kırmızı solucanlar 15 derecenin üzerindeki 30 derecenin altındaki sıcaklıklarda yıl boyunca üremeye devam edeceklerdir. 15 derecenin altındaki sıcaklıklarda solucanlar üreme özelliklerini durdurur.

Önceki MakaleKivi Ağacı Nerede Hangi Bölgede Yetişir?
Sonraki MakalePortakal Ağacı Nerede Yetişir?

2 Yorum Yapıldı

  1. merhaba biz Ahmet Alkanın öğrencileriyiz sayfanızı çok güzel bulduk umarız ki daha fazla siteye giren olur aradığımız çoğu bilgi bu sitede mevcut çok teşekkür ederiz ……

  2. merhaba biz Ahmet Alkanın öğrencileriyiz sayfanızı çok güzel bulduk umarız ki daha fazla siteye giren olur aradığımız çoğu bilgi bu sitede mevcut çok teşekkür ederiz ……

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz