Sosyal medya ile ilgili kompozisyon

0
1137

sosyal medyaGünümüzde A-Sosyal Medya

Sosyal kavramı olumsuz bir anlam taşımadığı sürece bir cümlenin içinde geçtiği zaman aklımıza ilk gelen sosyal bir olayın gerçekleştiğidir. Hepimiz sosyal kelimesinden bunu anlarız ki onu da anlamalıyız zaten olması gereken budur.

Fakat günümüzde sosyal medya olayı okadar abartılmış durumda ki, facebook, twitter vs. gibi birçok sosyal medya adını taşıyan mecralarda, sosyallik sıfırdır. Sadece son model bir telefona, yada bilgisayar başında pinekleyen insanların oluşturduğu topluluklardan başka birşey değildir.

Bu siteler stratejik olarak sizi kendisine çeker bir kere bulaştınız mı birdaha çıkmak için sağlam bir irade gerekir, bunun için hiç girmemek en mantıklısı olacaktır.

Zira boşa geçirmek istediğiniz zamanınız çok https://www.kisaozet.net/ ise ozaman başka tabii…

Günümüzde özellikle küçük çocukların bu mecralarda dolaşmasına karşıyım, çocuklar daha küçük yaşta arkadaşlarıyla internet üzerinden muhabbet etme durumuna girmiş durumda bu da ileriye dönük hiç yüzümüzü gülümseten bir durum değildir.

Hele ki aylarca, yıllarca bilgisayar başında oyun oynayan çocuklar, gençler, büyükler ‘i oralardan kurtarmak gerek olduğunu düşünüyorum.

Teknoloji çünkü güzel oluşunun yanıdan bu şekilde sosyal adını kullanarak, belki de kendilerince sosyal bilemeyiz ancak bildiğimiz gerçek olan birşey varki boşa geçen zaman..

Hangimiz facebook’a girip bir dosya alışverişi, veya önemli bir notu arkadaşımıza gönderip hemen çıkıyoruz ? Tam aksine saatlerce onun fotoğrafına bak , https://www.kisaozet.net/ bu kimle birlikteymiş, ayşenin babası konya’ya gelmiş, ahmet evlenmiş, veli’nin çocuğu olmuş, hasan güzel güzel yemekler paylaşmış… Bize ne ?

Bir de bakıyoruz ki tam tamına 2 saat boşa geçmiş, oysaki hergün 2 swaat bilimle uğraşsak, örnek veriyorum tek kişilik bir araç geliştirmek için uğraşsak, veya ilgi alanımız neyse o bölümle ilgili çalışmalar yapsak ?

Daha güzel olmaz mı, gelişmemiz büyümemiz adına güzel şeyler yapmış olmaz mıyız ?

Özellikle gençlerimiz çok önemli bu konuda, https://www.kisaozet.net/ sosyal adına aldanıpta sakın böyle yerlerde kendi zamanlarınızı boşa heba etmeyin.

Kendinizi geliştirmeye, insanlara, topluma, dünyaya faydalı olacak işler peşinde olun, facebook da zaman öldüren değil, facebook gibi siteler yapan kişi olun..

Önceki Makaleİlgi Çekici Sunum Konuları Neler Olabilir
Sonraki MakaleAraç Muayene Gecikme Cezası Nekadar 2015

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz