Spordan Sonra Kas Ağrısı Nasıl Geçer ?

0
128

sporSpor yaptıktan sonra veya antremandan sonra bacaklarımızda veya kollarımızda yada göğüs kafesimizde artık hangi kasınızı çalıştırıyorsanız, kas ağrıları baş gösterir.

Antremandan sonra oluşan kas ağrıları ile ilgili birçok kişi şikayetçi, antreman yaptığınızda şöyle birşey söyleyim kaslarınız yırtılır yani siz diyelim ki yaralandınız bıçakla bileğinizde bir yer kesildi, orası yara alıyor yara alan yer açılıyor, o yarayı nasıl iyileştiriyoruz? pansuman yapıyoruz, kremler kullanıyoruz ilaçlar alıyoruz yaralı bölgeyi besliyoruz, besledikten sonra orası iyileşiyor, kaslar da aynı şekilde siz antremana başladığınızda, örnek olarak göğüs çalışırkan kaslarınız ağrıyor, ordaki kaslar yırtılmaya başlıyor, hücre çeperleri açılıyor, o ağrıların tamamı hücrelerin yırtılmaları sonucunda oluşan ağrılar.

O ağrıları yok etmek için, gün için iyi bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir, eğer bugün göğüs çalıştınız ve kaslarınız ağrıyor, yarın yine göğüs çalışırsanız sıkıntı olur çünkü siz iyileşme sürecini daha tamamlamamış olursunuz.

Göğüs, sırt, omuz kasları gibi büyük kas grupları 48 saatte kendiniz yeniler, bacak 72 saatte hatta 90 ı bulabilir, zira en büyük kas grubudur. Kol ve bilek kasları küçük kas grupları daha çok 36 saat içinde yada 48 saat içinde iyileşme sürecini gerçekleştirir.

Bunları dikkate alırsanız spor yaparken sizin için faydalı olacaktır.

Önceki MakaleDGS Mantık Soruları Nasıl Çözülür, Nasıl Çalışılır ?
Sonraki MakaleIslahat Nedir, Islahat Fermanı Maddeleri

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz