Statlara ve Okullara 10 Bin Güvenlik, Koruma Memuru Alımı İlanı Başvuru Şartları 2013

24
113

guvenlikBundan böyle statlara ve okullarda hassas noktalarda güvenliği sağlamak için koruma memurları görev yapacak, bu bağlamda içişleri Bakanlığı’nca yapılan açıklamada 10 bin koruma memuru istihdam edileceğini belirtti.

Koruma memuru olabilmek için lise mezunu olma şartı aranacak, lise mezunu olan adaylar koruma memurluğu için başvurularda bulunabilecek.

Güvenlik Yasasıyla ilgili kapsamda bundan böyle stat ve okul gibi bölgelerde görev yapmak üzere 10 bin adet, koruma memuru istihdam edileceği belirtildi..

Koruma memuru ilk etapda 10 bin kişi alınacak, bu kişilerde lise mezunu olma şartı aranacak, bu istihdam edilen kişiler emniyet hizmetinde kadroya alınacak, ancak polis kadrosunda olmayacak.

Polislerin bir yardımcısı gibi görev yapacaklar.

Alınan kişiler 6 aylık bir eğitime tabi tutulacak ve ardından işe başlatılacak, 6 aylık eğitim alan koruma memurları tabanca gibi hafif silahlar taşıyacak.

Başvuru şartları ve başvuru koşulları ile ilgili olarak henüz farklı bilgiler yer almıyor, önümüzdeki günlerde daha net bilgiler verilecektir.

23 Mayıs 2013 Haberin detayları belli olmaya başladı

Bugün gazetesi Emniyet’in koruma memuru taslağına ulaştı. İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Kamil Elibol’un haberine göre; polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE

Emniyet’e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26’dan 28’e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5’i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

[ Yorum yazmak için Tıklayın ]

Önceki Makaleİski, Su Arıza ve Kesinti Bildirme, İski Su Şikayet Numarası
Sonraki MakaleDoğalgaz Arıza Telefon Hattı Numarası

24 Yorum Yapıldı

  1. İyi günler ben Özel güvenlik görevlisiyim , lise mezunuyum ve 23 yaşındayım.Alınacak olan 30bin Koruma memuru kapsamına giriyormuyum? Acaba ve giriyorsam nasıl ve nerden başvuru yapabilirim?

  2. Yaş sınırı neden böyle kısıtlı zaten bir sınav yapacaksınız kimin torpili kuvetli ise o işe alınacak yaş sınırı neden oraya kimin torpili kuvetli ise o başvursun diyebilirsiniz ayrıca orda çalışan güvenlik görevli arkadaşlarımızında ekmegine sebep olacak bir proje bu devletimiz maalesef herşeyi düşünemiyor allah devletimize zeval vermesin.

  3. Memur Alımı Yapılıcak İyi Güzel De Neden İki Yıllık(Ön Lisans) Mezunu Değilde Lise Mezunları Başvuru Yapabilir. Bu Resmen Ayrımcılığa Giriyor.

  4. arkadaşlar ben bu habere çok sevindiğimi size söylemek istiyorum.hepimiz için hayırlı olsun diyorum. ben yüksekokul mezunuyom ve 23 yaşındayım başvuruların ne zaman yapıldığı hakkında bir fikri olan varsa lütfen yardım olsun ve söylesin.teşekkürler….

  5. evet yaş sınırı var yaş sınırı 28 bu birçok kişinin önüne engel olacak gibi görünüyor, ayrıca lise mezunlarının alınması da oldukça iyi bir haber bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.

  6. Arkadaslar cok guzel bekledigim haber ama sertifikam var hersey tamam ds yas kesin 28 mi benim yas 30 : (((
    Kesinlesirse bir not atin seviniriz insalah

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz