Stres kaynaklarına örnekler veriniz?

0
209

Stres kaynaklarına örnekler veriniz?

Günlük yaşamımızda her şey normal gitmeyebilir. Bazen istemediğimiz şeyler karşımıza çıkıverir. İşlerimiz ters gidebilir, bizim sinir sistemimizi etkileyen birtakım olaylar gelişebilir işte tüm bunlar stres olmamıza sebebiyet verecektir.

Stres bireyleri hemen hemen her yaşta karşısına çıkabilir. Duygusal etkenler, fiziki, psikolojik, kimyasal gibi pek çok unsurlar stres kaynaklarına örnek olarak verilebilir.

Eğitim yaşamımızda da stres her zaman karşımıza çıkabilir, örneğin öğrenci 80 almasını beklediği sınavdan 50 alınca strese girebilir sinir sistemi bozulabilir, ancak gereksiz yere sinir olmak sadece kendimize zarar verir başka bir işe yaramaz.

Evde annemizin en çok sevdiği yemek takımının bir parçasını kırdığımızda da çocuklar zaman zaman stres olur, acaba annem kızacak mı ? diye düşünür bu ve bunun gibi örnekler stres durumlarına örnek verilebilir.

Daha çok lise dönemlerinde sevgilisi ile sıkıntı yaşayan bireyler de strese girebilir. İş yaşamında işler iyi gitmeyen ya da büyük bir toplantıya katılacak olan anne ve babalarımız da zaman zaman stresli olabilir.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here