Suriye ordusunun merkezi ana üssü Hatay yazıyor bu nasıl bir saçmalık ?

0
93

Özgür suriye ordusunun internet adresinde iletişim bilgilerinde ana üssü olarak Hatay yazıyor bu durum Türk kamuoyunu karıştırdı, sitede özgür suriye ordusunun ana üssü Hatay olarak belirtilirken, aynı zamanda telefon numarası olarak da Türkiye hatlı bir telefon numarası yer alıyor.

Suriye ordusunun resmi web adresinde yazan bu iletişim bilgilerinin Turkiye ye ait olması kafalarda soru işareti bırakmasının yanısıra türk kamuoyunda karışıklığa neden oldu.

Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) İngilizce sayfasının açılışında, geçtiğimiz yıl Türkiye’ye sığınan ve ordunun liderliğini yapan Riyad el Esad’ın bir mesajı ver alıyor.

Esad mesajında, “Şu anki durum, Suriye’deki suçlu rejimin güç kullanmadan durdurulamayacağına yönelik inancımız ve taraf değiştiren asker ve subayların sayısındaki fazlalık” nedeniyle 27 Temmuz 2011’de Özgür Suriye Ordusu’nu kurduk” dedikten sonra ÖSO’nun amaçlarını anlatıyor.

Sitede ordunun başkomutanı, başkomutan yardımcısı ve genelkurmay başkanının kimlikleri resimleriyle birlikte yer alıyor. Ayrıca ÖSO hakkında basında çıkmış haberlere, ÖSO’nun yaptığı basın açıklamaları, çeşitli görseller vb. yer alıyor.

Önceki MakaleSoma da haraç isteme cinayeti 2 ölü
Sonraki MakaleBeşiktaşta bir masaj salonunda cinsel taciz skandalı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz