Taner Ölmez Kimdir, Hayatı Biyografisi, Fotoğrafları

8
1300

taner_olmez
Taner Ölmez

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Taner Ölmez aslen Tunceli doğumludur. Tunceli’de 1986 ylında doğmuştur. 7 yaşına kadar Tunceli’de yaşamıştır ünlü oyuncu. Daha sonra onun ailesi de İstanbula göç edenler kervanına katılmıştır.
Taner Ölmez ilkokula İstanbul’da başlamıştır. Ancak yıllarca Tunceli’ye gidip gelmişlerdir. Çünkü ailesinin bir kısmı oradadır. Zaten İstanbul’a geldiklerinde de Tuncelili’lerin bulunduğu bir mahallede oturduklarından hiç yabancılık çekmemişlerdir. Zamanla da İstanbul’a ayak uydurmaya başlamışlardır.
İlkokul yıllarında şiir okumuş, lise yıllarında şarkın söylemiştir. aslında Taner Ölmez’in ailesinde hemen hemen herkesin sesi güzelmiş. Bu yeteneğini profesyonel olarak bir tek abisi kullanıyormuş. Ancak ünlü oyuncu şarkı söylemekten çok oyunculuğa yönelmiş.
Taner Ölmez lise yıllarında çalışmaya başladığı bir Cafe’de tanışmaya adım atmış tiyatroyla. Çalıştığı cafeye çoğu kez oyuncular geldiğinden zamanla muhabbeti kuran Taner Ölmez bir gün tiyatro merakından bahsedince oyunculuğun kapıları aralanmış. O yıllarda Taner Ölmez’i tiyatroya teşvik eden Tugay Mercan olmuş. Daha doğrusu Tugay Mercan önce kendisini kurtarması konusunda ikna etmeye çalışsa da Taner Ölmez’in kararlı olduğunu görünce destek olmaya başlamış.
Genç oyuncu o günlerde tiyatro ilgisinden oldukça fazla söz edince bir oyuncu arkadaşı ona Bakırköy Belediye Tiyatrosu’na başvurmasını önermiş. İşte Tugay Mercan ile orada tanışmışlar. Tugay Mercan bu işin ne kadar yoğun bir iş olduğunu günlerce 17 saatlik provalar bile gerekebileceğini, hiçbir şeyin göründüğü kadar kolay olmadığını anlatsa da Taner Ölmez vazgeçmemiş. O yıllarda Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda eğitim veren isim ise disiplinli çalışması ile bilinen Aytekin Özen’dir. Aytekin Özen’in yoğun çalışma temposu Taner Ölmez’İ yıldırmamış ve büyük bir tiyatro sevdasının tohumları yeşermiş. Belediye Tiyatrosu deneyiminden sonra Taner Ölmez konservatuarı kazanarak oyunculuk mesleğine köklü bir adım atmıştır.
Taner Ölmez şimdi İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde okumaktdır. 7. yılını geçirdiği okul yıllarında hem oyunculuk hem öğrenciliği yürütmeye çalıştığı için okulu uzamış olsa da bu tempodan oldukça memnun genç oyuncu.
Taner Ölmez her sezonda dizi ve sinema oyunculuğu yaparken mutlaka bir tiyatroya da yer vermektedir. Tiyatronun kendisini arındırdığını düşündüğü için dizi, reklam ve sinema oyunculuğu dışında mutlaka tiyatro projelerine yer vermektedir.
Taner Ölmez bugüne kadar bir çok reklam filminde, sinema filminde, dizilerde ve tiyatrolarda yer almıştır. Genç oyuncu 2009 yılında yönetmenliğini Cemile Karadaş ve Doğan Ümit Karaca’nın yaptığı, yapımcılığında Tomris Giritlioğlu’nun üstlendiği aşk ve dram dizisi olan Kül ve Ateş dizisinde rol almıştır. Yine aynı yıl yayınlanan Yasin Uslu’nun yönettiği, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği Kapalı Çarşı dizisinde oynamıştır. Ayrıca Tatar Ramazan, İstanbul’un Altınları gibi bir çok sevilen dizide rol almıştır.
Bu yıl beğenerek izlenen Kayıp Şehir dizisinde Sadık rolüyle izleyenleriyle buluştu Taner Ölmez. Sadık karakterinin iki tane de abisi vardır ve aslında Taner Ölmez proje kendisine ilk geldiğinde abilerinden birini oynamak istemiş. Çünkü 27 yaşında olan oyuncu 17 yaşında birini canlandırmak yerine kendine yaşına uygun bir karakter olmasını istemiştir. Ancak Sadık rolü için Tomris Giritlioğlu kendisini ikna etmiştir ve zamanla rolünü bensimsemiştir. Taner Ölmez İstiklal Caddesi’nde İkinci Kat isimli bir tiyatroda Out oyununa devam etmektedir.
Taner Ölmez’in yeni yıl için de yine projeleri mevcut. Genç oyuncu yeni yılda bir gençlik, ergenlik filminde liseli genç rolüyle sevenlerinin karşısına çıkacak. Çekimlerinin Balıkesir’De devam ettiği filmin adı Mavi Dalga. Taner Ölmez’in tiyatro alanındaki yeni projesi de Killer Joe isimli bir oyun. Önümüzdeki yılda da genç oyuncu yer aldığı projelerle gözler önünde olacağa benziyor.

taner ölmez fotoğraf
taner ölmez fotoğraf

8 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here