Tedavisi Olmayan Hastalıklar Nelerdir ?

2
2017
hataslık
tedavisi olmayan hastalıklar

Tıp ve bilim dünyası nekadar ilerlerse ilerlesin tedavisi olmayan hastalıklar insanlık var olduğu sürece sürekli ortaya çıkacaktır, şuan itibariyle tedavisi olmayan en büyük hastalık kanser olarak bilinmektedir, şuan kansere kesin bir çözüm yok biliyorsunuz, bunun çaresi ve ilacı ilerde bulunsa bile insanlık her zaman tedavisi olmayan farklı hastalıklarla mücadele edecektir ,bunun sebebi ise insanların doğayı kirletmesi, aslında bi nevi kendi kendini zehirlemesi diyebiliriz.

Doğal yiyecekler yerine, işlenmiş yiyecekler, maddeler tercih ediyoruz gün geçtikçe daha da doğal olmaktan uzaklaşıp şehirlerde kirli gazların, dumanların arasında, fabrika atıklarının içinde büyüyoruz, yaşıyoruz.

Hal böyle olunca tedavisi olmayan hastalıklar da herzaman var olacaktır, insanlık var olduğu sürece bizi tehdit etmeye devam edecektir, yakın zamanda kaşımıza çıkan, ebola virüsü, domuz gribi, kuş gribi gibi rahatsızlıklar insanları tehdit etmiş birçok kişi yaşamını yitirmiş ardından aşıları üretilmiştir.

Bu hastalıklar aşısı bulunan hastalıklar kategorisine girse de bunun gibi rahatsızlıklar insanlar varolduğu sürece insanlığı tehdit etmeye devam edecektir.

Küçük bir örnek verecek olursak; rahatsızlanıp ölen hayvanların, koyunların, keçilerin, işlenerek un haline getirilip tekrar hayvanlara yedirildiği bir dünyada, aslında tedavisi olmayan hastalıkların çıkması çok da abes bir durum değildir.

Tedavisi Olmayan Hastalıklar

Moebius sendromu
Yüz sinirleri çalışmayı durdurur. Bu nedenle göz kırpamazlar, kaşlarını oynatamazlar ve gülümseyemezler.

Ensefalit Lethargica
Devamlı uyuklama hastalığıdır. Bu hastalığa yakalanan kişiler konuşamayan ve tepki gösteremeyen yarı ölü insanlara dönerler.

Baş sallama hastalığı
Çocukların boyunları sürekli istem dışı olarak kasılmaya başlar. Ve daha sonra beyinleri de dahil olmak üzere bütün vücut organlarının gelişimleri duraksar.

Patlayan kafa sendromu
Uykuları sırasında durduk yere beyinlerinin içinde dinamit patlaması gibi çok şiddetli sesler duyarlar ve bu patlama sesleri kalp krizine neden olabilir.

Terleme hastalığı
Hastalar aniden aralıksız su gibi terlemeye başlarlar ve 24 saat içinde çaresiz bir şekilde ölürler. Bu hastalık 15. yüzyılda büyük bir gizemle binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştu.

Kırmızı Adam Sendromu
Endonezyada yaşayan 16 yaşındaki Ari Wibowo, kırmızı adam sendromu olarak bilinen bir hastalığa yakalandı. Bu hastalıkta pul pul dökülen derinin her zaman ıslak tutulması gerekiyor.

Önceki MakaleÇankırı Devlet Hastanesi Doktorları
Sonraki MakaleBaşkanlık Sistemi Nedir? Ne Demektir ? Nasıl Olacak ?

2 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz