Telefon meşgulken / konuşurken arayanı görme

58
563

Telefonda biriyle konuşurken yani meşgulken biri sizi aradığında arayanın kim olduğunu görebilirsiniz.

Bu özelliği aktif etmek için arama bekletme servisini etkinleştirmeniz gerekecektir, etkinleştirdiğinizde karşı tarafa meşgul sesi değil aradığınız kişi şu an bir başkasıyla görüşüyor ikazı verilecek, ve size uyarı gelecektir, dilerseniz konuştuğunuz kişiyi beklemeye alıp gelen aramayı cevaplandırabilirsiniz.

Eğer telefonla sürekli konuşan biriyseniz sizi arayanları bu özelliği kullanarak meşgulken bile çağrı alabilirsiniz.

Bu Özelliği Android ve İos Platformu  Aktif Etmek İçin;

Not: Bu kısayollar pek çok telefonda işe yaramaktadır.

Çağrı bekletmeyi aktif etmek için : *43#
Çağrı bekletmeyi iptal etmek için : #43#
Çağrı bekletmeyi kontrol etmek için : *#43#

Diğer Cihazlar İçin

Ayarlar / Arama / Arama bekletme

yolunu izleyerek etkin hale getirebilirsiniz.

Çağrı Bekletme Nedir?

Çağrı bekletme telefonla sürekli konuşan birisiyseniz işinize çok yarayacaktır, zira sizi arayanlar meşgul “dııt dııtt dıııt” sesi yerine, “aradığınız kişi şuanda bir başkasıyla görüşüyor lütfen hattan ayrılmayın” şeklinde bir uyarı alacaktır.

ÇAĞRI BEKLETMENİN FAYDALARI?

Telefonla sürekli konuşan, iş için veya diğer sebeplerle sürekli iletişim halinde olan biriyseniz, sizi başka bir kişinin araması durumunda normalde dııt dııt dıııt dıııt dıııt şeklinde karşı tarafa sinyal verir ve siz bunu görmezsiniz, sanki sizi kimse aramıyormuş gibi size hiçbir sinyal gelmez, böylece sizi arayan önemli kişilerin çağrılarını kaçırırsınız, çağrı bekletmeyi aktif yaptığınızda ise artık sizi kim arıyorsa, konuşma esnasında hafif bir dıt dııt sesi ile uyarılacak ve çağrıları görmenizi sağlayacak. Böylece önemli çağrıları kaçırmamış olacak, iş ve diğer ilişkileriniz üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

Önceki MakaleAtık pillerin çevreye ve insana verdiği zararlar neler olabilir?
Sonraki Makaleİşini iyi yapan bir insanın ülkemiz ekonomisine katkıları neler olabilir?

58 Yorum Yapıldı

 1. çok başarılı bir uygulama bu ya konuşurken sürekli meşgul çalan telefon artık sinyal veriyor bak baattin dayın arıyor diye, çok hoşuma gitti elinize sağlık bilmiyordum.

 2. Bunu kim yazdıysa Allah razı olsun sürekli telefondaym arayan hep mesgul oldugnu söylüyordu sizin sayenizde bu sorunda çözüldü tesekkurler

 3. Pazarlamacıyım, İşim gereği akşama kadar telefonla konuşan birisiyim ve artık bunalıma giriyordum sürekli acaba şuan beni arayan birisi varmı diye, bazen arayanlar ulaşamıyor ve bu yüzden çok fazla işi kaybediyordum bunu şimdi yaptım çok güzel oldu allah razı olsun, arkadaşımda gördüm nasıl oluyor diye arama yaparken bu sayfaya rastladım gerçekten mükemmel teşekkürler yazanın yapanın ellerine sağlık.

 4. Vallaha sağolsun kod sayesinde yaptım. Telefonda o ayarlar kısmına girememiştim. Telefonum discovery

  *43# seklinde yaptim oldu

 5. Kodlama yaparak arama bekletmeyi aktif hale getirebilirsiniz telefonla konuşurken arandığınızda telefonunuz çalar kimin aradığını da görebilirsiniz telefon üzerinden *43# yes yaparak aktif hale getirebilir #43# ile de pasif yapabilrsiniz bu servis tamamen ücretsizdir

 6. Allah razı olsun az azar işitmemiştim aradım meşguldün dönmedin ,uyarı vermiyor mu telefonun gibi hallettim sağolun Allah razı olsun bu arada selamun aleyküm ( üzerine alınan herkese )

 7. *43# arama bekletme etkinlestirir
  #43# devre disi birakir
  *#43# durumu kontrol eder

  Ayarlar kisminda arama ayarlari olmayan telefonlar icin çözüm

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz