Telefon ve İnternet Bağımlılığı

0
284
Telefon ve internet bağımlılığı

Telefon ve internet bağımlılığı

Telefon ve İnternet Bağımlılığı
internet ve telefon bağımlılığı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık insanlar bilgiye daha kolay şekilde ulaşmaktadır. Kolay ulaşılan bilgi ile günümüzde pek çok ürün, hizmet evrilerek başka boyutlara gelmekte ve sürekli değişim ve gelişim göstermektedir.

İnternetin hızlı şekilde yaşamımıza girmesi ile birlikte akıllı telefonların yaygınlaşması ve internetin mobil ortamda da kullanılmaya başlanması ile internet yaşamımızın bir parçası haline gelmiştir. Peki interneti nasıl kullanıyoruz? İnternet sadece arkadaşlarımızın neler yaptığını kimin kimle nerede takıldığını öğrenmek için girdiğimiz bir alan mı? İnternet böylesine önemli bir bilgi ve teknolojiyi barındırırken eğer biz interneti sadece sosyal medya olarak kullanıyorsak gerçekten çok büyük kayıp içindeyiz demektir.

İnternet çağın en büyük teknolojilerinden birisidir, günümüzde pek çok kişi internet kullanmakta ve interneti yanlış kullanmaktadır. İnternet bir tüketim aracı değildir, internet demek üretmek demektir, ancak bizler sadece film izlemek, dizi izlemek, sosyal medyada kim kimle ne yapıyor bunu öğrenmek için internete giriyorsak hayatımızdan pek çok şey kaybediyoruz anlamına gelmektedir.

İnternet bilgiye kolay şekilde ulaşmamızı sağlayan önemli bir kaynaktır. Bilgiye kolay ulaşmak bize yeni ürünler yeni hizmetler ve yeni teknolojiler üretmek anlamına gelmelidir, biz bilgiyi bu alanlarda kullanmalı ve bilgiyi üretmek için internetin devasa nimetlerinden faydalanmamız gerekmektedir.

Yani sonuç olarak internet yaşamımızın bir parçasıdır ve bu internetin gücünü güzel kullanmamız gerekmektedir. Ne kadar iyi kullanırsak hem kendimiz için hem de ülkemiz için iyi şeyler yapmış oluruz bu yüzden interneti kullanırken bunlara dikkat etmeli ve bizler de sadece tüketen değil üreten yeni şeyler üretmeye çalışan bireyler haline gelmeliyiz.

İNTERNET VE TELEFON BAĞIMLILIĞINDAN NASIL KURTULABİLİRİZ

Öncelikle interneti faydalı şekilde kullanmalıyız, bizler de bir şeyler üretmeliyiz, uluslararası bir güce sahip olan internette ürünümüzü veya hizmetimizi pazarlamalıyız böylece internetin devasa gücünden faydalanmış olabiliriz.

Ancak sadece gereksiz amaçlar için internet kullanıyorsak o zaman internet kullanımımızı sınırlandırmalıyız ve minimum seviyeye indirmeliyiz, gerekirse bu durumda psikolojik destek almalıyız.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here