THY Uçak Pilot, Host, Hostes Maaşları Nekadar ?

3
156

ucak hostesHerkesin kolay kolay yapamayacağı bir meslek host, hostes ve en önemlisi de pilot’luk, çok önemli sorumlulukları var, host ve, hostesler için bu sorumluluklar geçerli değil ancak, pilot için son derece stresli bir iş olsa gerek, tonlarca ağırlıktaki uçağı ve içinde yüzlerce müşteriyi uçurmak. Fakat sorumluluk ve zorluk nekadar artarsa alınan para da o derece uçuk bir miktar oluyor, sizlere, bu yazıda host, hostes ve uçak pilotu maaşlarından bahsedeceğim.

Uçak pilotu maaşları günümüzde yani 2013 yılı itibari ile 27,000 civarındadır. Aslına bakarsak pilot olmak bir kenarda durakoysun host ve hosteslik işinde de tatmin edici paralar dönmekte, bir, hostes’in almış olduğu aylık maaş 4 bin ila 8 bin arasında değişmektedir.

Çok yakın bir olan Esra’nın ağzından Hac mevsiminde aylık aldığı paranın 8 bin lirayı bulduğunu duydum. Aslında bakarsak bizim için çok uçuk miktarlar olsa da yapılaniş okadar zor bir iş ki anlatılmaz yaşanır dedircek türden. Özellikle Business Class’da yolculuk yapan müşterilerin sürekli, arıza çıkardıklarını dile getiren esra, beni ilk başta heyecanlandırmıştı 8 bin deyince, ancak sonradan düşündüğümde zor bir iş olduğunun kanısına varmış bulunmaktayım. Siz ne düşünüyorsunuz ? Yapılırmı yapılmaz mı ? Cevabınızı yazmak için [ Tıklayın ]

THY de maaşlar ne durumda ?

Memur : 3.064
Uzman : 3.448
Teknisyen : 5.983
Mühendis : 5.104
Kabin Memuru : 4.338
Kabin Amiri : 5.499
2. Pilot : 13.169

3 Yorum Yapıldı

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here