Ticaret Meslek Lisesi Büro Yönetimi, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Geçiş Yapabilir Mi?

0
139

soru-gonderSoru :

Merhabalar, size sormak istediğim bişey var Tıbbi dökümantasyon ve Sekreterlik dalının İÖ. olanının puanı Normal Öğretime oranla, daha daha yüksek olduğunu gördüm bu İÖ. 352 iken normal öğretimde 235 puan istiyor. Ama bunların yanlış yazılma olasılığı nedir. yoksa bu puanlar normalmi ? Ben Ticaret Meslek lisesi Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü olarak mezun olacağım. Bu bölüme sınavsız geçiş yapabiliyormuyum. Bahsettiğim Kütahya Dumlupınar üniversitesi.

Cevaplandı :

Merhabalar,

Öncelikle ikinci öğretim (iö) puanlarının düşük olması hakkında bilgi almak istiyorsanız kırmızı linke tıklayınız bu konuda iö puanlarının neden düşük ,olduğu konusunda  geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Diğer sorunuza gelince, Bana göre ;
büro yönetimi ve sekreterlik bölümü ile tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümü arasında bir bağ yoktur birisi normal sekreterlik diğeri ise sağlık üzerine bilgi birikimi gerektiren bir bölümdür, bu yüzden geçişin olmayacağını düşünmekteyim. Fakat sınavda iyi puan alırsanız girme şansınız elbette bulunuyor, herşey puan puan puan : )) Yine de farklı kaynaklardan araştırın. Kesin böyle demiyorum fakat olmaz gibi görünüyor.

Sormak istediklerinizi alt kısımdan sorabilirsiniz.

Önceki Makaleİkinci Öğretim (İÖ) Puanları Neden Düşük ?
Sonraki MakaleTıbbi Sekreterlik Bölümüne Sağlık Bölümü Okuyanlara Öncelik Verilir Mi ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz