Uçan Memelilere Örnek Nelerdir

0
279
Uçan Memelilere Örnek Nelerdir

Canlıların bazıları ulaşımlarını uçarak gerçekleştirmektedirler, uçan ve memeli olan hayvanlara uçan memeli adı verilir. Uçan memeli hayvanlar nelerdir işte bu yazıda bunun üzerinde duracağız, uçan memeli hayvanlara göz atıp bunların neler olduğunu öğreneceğiz.

Uçan Memeli Nedir?

“Uçan memeli” uçma yetisine sahip olan memeli hayvanlara uçan memeli adı verilmektedir. Uçan memelilere örnek olarak tek hayvan yarasalardır, yarasalardan başka uçan memeli günümüzde yoktur.

Uçan Memeliler Nelerdir?

Yarasa uçan bir memelidir.Dünyanın hemen hemen pek çok bölgesinde yaşama özelliği gösteren yarasalar, daha çok tropikal iklimleri daha çok sevdikleri de gözlemlenmiştir. Yarasaların tropikal bölgelerde yaşama eğilimi oldukça fazladır ancak yine de diğer iklimlerde de yaşamlarını sürdürürler, yarasalar böcek tüketerek yaşamlarına devam ettikleri için doğanın dengesi içinde büyük önem taşırlar.
yarasa

Yarasaların vücut şekilleri genel olarak fare ile benzerlik gösterir. Yarasalar genel olarak ağaç oyuklarında, mağaralarda yaşarlar baş aşağı tutunarak uyuyan yarasaların kuzey bölgesinde yaşayanları kış uykusuna yatarlar.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here