Üniversite Okurken Evlensem Kyk Kredi Borcum Silinir Mi ?

2
130

artvin-coruh-universitesiÜniversite Okurken Evlensem Kyk Kredi Borcum Silinir Mi, öğrenciyken evlensem kredi borcum silinecek mi, üniversite öğrencilerinin evlenince kredi borcu silinecek mi,

Üniversite öğrencileri çoğu kyk nın vermiş olduğu geri ödemeli kredi imkanından faydalanıyor. Üniversite eğitimine devam etmek için alınan 280 TL aylık olarak ödeme yapılan kyk kredisi üniversite okurken evlenenlerin borcu silinecek ve ayrıca kyk yurt ücreti de alınmayacak.

Üniversite öğrencisi öğrenciyken evlendiğinde borçları silinecek ve aldığı kredi bursa dönüşecek, bu uygulama bazı öğrenciler tarafından hoş karşılansa da bazı öğrenciler bu duruma şaşırmış durumda.

4 yıllık lisans öğrencilerinin 4 yıl boyunca alacağı kredi miktarı ortalama 13 bin lira civarında, bu durumda üniversite öğrencisi iken evlenenler bu 13 bin liralık borçdan kurtuluyor ve geriye dönük borcu kalmayıp, almış olduğu kredi bursa dönüşüyor.

Gençleri evlenmeye teşvik eden bu uygulama bakalım öğrenciler tarafından nasıl karşılanacak.

Yorumlarınızı eksik etmeyin, düşüncelerinizi paylaşın.

[ Yorum yazmak için Tıklayın ]

2 Yorum Yapıldı

  1. Yasa çok güzel bir yasa inşallah şu andada devam ediyordur yürürlüğe girmiştir böyle bir şey varsa hemen evleneceğim zaten sözlüyüm uzatmam

  2. gerçekten güzel bir uygulama.hiç evlenmeyi düşünmeyen biri olarak artık düşünüyorum ne yalan soyluyum.ama sole bir sorum olacak. evlenen kişilerin ikiside öğrenci mi olmak zorunda. yani evleneceğin kişi meslek sahibiyse o zamanda bu şartların hepsi geçerlimi.
    acil cevappppp….

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here