Vücuduma en iyi gelen egzersiz hangisi acaba?

1
88

Egzersiz yaparak hem zayıflama , hem de sağlıklı bir vücuda sahip. Peki, ama nasıl bir egzersiz yapmam gerekir, ya da en iyi egzersiz hangisidir? Bu yazımız da seçim yapmanız konusunda sizlere yardım edeceğim. Modern çağla birlikte artık insanlar sağlıklarına daha çok önem veriyor ve spor salonları başvuranların sayıları da artmakta. Durum böyleyken, sorun artık egzersize zaman ayırmak değil, ama bu değerli zamanı nerede ve nasıl geçirdiğiniz. Çünkü aerobik artık fitness denince akla gelen tek şey değil. Danstan boksa kadar farklı birçok aktivite fitnessın içine giriyor. Yürüyüş ayakkabılarınızı ayağınıza geçirip sokağa mı fırlamalısınız, ya da olduğunuz spor salonuna gidip oradaki aletleri mi denemelisiniz?
Yaptığınız spor her ne olursa olsun; size iyi gelecek, direnç ve kas gücünüzü arttıracak. Özellikle bölgesel zayıflama Bu nedenle yapacağınız sporu seçerken başka noktaları da düşünmekte fayda var: Örneğin, günün yorgunluğunu atmanızı sağlayacak ve sizi eğlendirecek bir şeyler. Ya da adrenalin pompalayacak bir macera sporu. Hala seçim yapmakta zorlananlar için en çok tercih edilen sporların bir karşılaştırması:

Ağırlık kaldırmaya karşı: Yoga

Yoga yapacaksanız, vücudunuzda ağırlık çalışmalarında olduğu gibi kas yapmaz, fakat sırtınızın alt kısmı, karın kaslarınız gibi ana kas gruplarını belli bir hedefe yönlendirmede ve günlük bedensel aktiviteler için dayanıklılık sağlamada etkilidir.

Koşmaya karşı: Yüzmek

Yüzme, kalp ve akciğeri en iyi şekilde çalıştırır. Öte yandan koşu, yağ ve kalorilerin daha hızlı yakılmasını sağlar. Yüzme, suyun basıncından ötürü, tüm vücudunuzdaki kasların çalışmasını sağlar, ama koşu kemik yoğunluğunu arttırmak ve osteoporozu önlemek için daha iyi bir seçenektir.

Eliptik antrenmana karşı: Yürüyüş

Tüm fitness aktivitelerinin kralıdır, yürüyüş yapmak. Dakika başına 4 gibi kalori yaksa da, yorulmadan uzun süre devam edebildiğiniz için kilo verme açısından harika bir spordur.

Peki eliptik antrenman nedir?

Hemen her spor salonunda görülebilen, kalp içinde faydalı, bisiklet, koşu, yürüyüş, kayak gibi sporları bünyesinde toplayan aletlerle yapılan hareketlerdir. Eliptik antrenman da yürüyüşün pek çok avantajına sahip olmakla birlikte, kendine ait bazı avantajlar getirir. zayıflamak için Eliptik makinelerle hızlı hareket değişimi yapmak mümkündür ve aynı zamanda da üzerindeki ölçme cihazları sayesinde, ne yaptığınızı ölçme şansınız olur.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here