Yerel yönetim mezunları

1
89

Merhaba arkadaşlar,

ben betül bu yıl Konya selçuk üniversitesinde yerel yönetimler bölümü okuyorum seneye 2. yılım olacak, ancak bu bölüme geldim geleli sürekli kafamda soru işaretleri var, biz buradan mezun olduktan sonra iş imkanımız nasıl olacak ? ne iş yapacağız, ? belediyelerde çalışmamız gerekiyo belediyelere bizim gibi bölümünü okumuz kişiler lazım, torpille girmiş ilkokul mezunu adamlar değil !

Bu konuda ben kendimi şanssız hissediyorum, lisede düz lise çıkışlıyım, ve liseden beri matematik görmüyorum, kpss ye girsem matematik yapmak zorundayım girmesem alanımda bir iş bulmak çok zor doğrusu ne yapacağımız şaşırmış durumdayım bir yerel yönetimler okuyan öğrenci olarak sorumu göremiyorum.

Aslında bu durum sadece yerel yönetimler bölümünde geçerli değil, bir öğretmen olsak bile mutlaka kpss ye girip atama olması gerekiyor, ancak öğretmenlik okuyan öğrenciler matematik ve kpss de gireceği sınavının derslerini görüyor bizim durum tamamen farklı hani derler ya “banar mısın kaşıklar mısın ” tıpkı o durum, Allah sonumuzu hayır etsin.

Önceki MakaleTFF Süper Final Kura Sonuçları Fikstür 9 nisan 2012
Sonraki MakaleWordPress Resim Galeri Dosya Eki Sayfasında Resimler Arasında İleri Geri Gitme

1 Yorum

  1. arkadaşlar bu bölümü tercih etmektense su ürünlerini tercih edin bence bu bölümden mezun olduktan sonra bizim çalışmamaız gereken yerde bizden başka herkes çalışıyo

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz