Yumurta Sarısı Maskesi

0
177
Yumurta Sarısı Maskesi

Yumuşacık bir cilt için yumurta sarısı maskesi. Her türlü toza dış etkenlere karsı yüzümüz sertleşmekte ve yer yer bakıma ihtiyaç duymaktadır böyle durumlarda yumurta sarısı maskesi ile yüzümüzü rahatlatabilir ve aylık yada haftalık bakımını gerçekleştirmiş olabiliriz.

Maskeyi uygulamadan önce yüzümüzü sabunla sabunlamalı ve 1 adet yumurtanın sarısını bir kaba koymalı ve beyazından ayırmalıyız unutmamalıyız ki beyazını kullanmamalıyız bır sorun teşkil etmese de sarısının kullanılması daha iyi ve önerilir olanıdır. Sarısını kullanmak hem yüzümüzü gerginleştirir yaşlanmayı geciktirir hemde maske sonrası yumuşacık bir cilde sahip oluruz.. Nasıl ki her şeyin bakıma ihtiyacı varsa yüzümüzün de ayda bir olmakla birlikte bakımını yapmak taze sağlıklı bir görünüm için bizim zinde kalmamıza da katkı sağlayacaktır.

Yüz bölgesine sürülen yumurta sarısını yüze uygulamadan önce dikkat edilmelidir ki yüzümüzde sivilce olmaması lazım sivilceli bir cilde uygulanmamalıdır. Yumurta sarısını yüze sürdükten sonra yarım saat bekletilmeli yumurta sarısı yüzümüzde kuruduktan sonra güzelce yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Maske sonrası orta çıkan cildiniz yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır. Dokunulası bir cilt için yumurta maskesini deneyin derim. Maskenin kokusuna biraz bizi rahatsız edebilir ama sonucundaki yumuşaklığa değer derim..

Önceki MakaleTırnak Bakımı Nasıl Olur Evde
Sonraki MakaleKepeğe Kesin Çözüm İçin Sirkeli Su Bitkisel Yöntem

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz