Zencefil Neye İyi Gelir, Faydaları Nelerdir

1
100

Zencefil cüvutta neye iyi gelir ? Zencefilin faydaları nelerdir ? Özellikleri hakkında detaylı bilgi.

ZENCEFİL

Zencefil, geniş çapta tercih edilmesini sağlayan birkaç özelliğiyle birlikte, vücut ısıtıcı bir bitkidir. Zencefil toksin­leri vücudumuzdan atmamızı sağlayan bir terleme sağlar ve balgam sökücü özelliğiyle birlikte bu etkisi, onu bronşlarla ilgili hastalıkların tedavisinde ideal bir bitki yapar. Ayrıca, hafif çaplı sindirim yolu hastalıklarında da fazlasıyla kulla­nılır çünkü zencefilin mide bulantısı, kusma ve ishali engel­len etkisiyle terletici etkisi birleştiğinde, akıllıca bir seçim yapmış oluruz.

Prestijli İngiliz tıp dergisi The Lancef’m. yayımladığı bir çalışmada, araç tutmasıyla alakalı mide bulantısı önlemede zencefilin, Dramamine’den daha etkili olduğunu keşfettiler. Zencefilin damar genişletici özellikleri vardır ve ellerimiz ve ayaklanmızdaki kan dolaşımım arttırmak için kullanılır. Toz haline getirilmiş kuru zencefil oldukça faydalıdır; gün­de sadece iki defa kullanılmalıdır.

Özetlemek gerekirse, zencefil bazen özellikle balgam sökücü özellikleri ya da rahatlatıcı etkilerinin sindirim sis­temine faydası dokunduğunda bazen de kan dol aşımı n ı art­tırmaya yardımcı olarak kullanılır.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here