10 Kasım’la ilgili Yazı, Kompozisyon

0
337

10 kasım ile ilgili yazı, kompozisyon örneği, 10 kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü hakkında kısa yazı,

Atatürk, bugün bazı şeyleri rahat şekilde yapabiliyor, hayatımızda bazı şeylerin var olmasına ve rahat yaşamamızın nedeni şüphesiz Ulu Önder Atatürk’tür. Mükemmel Askeri dehası, ileri görüşlülüğü, her konuda lider özellikleri ile ülkeyi düşmanların elinden kurtamış bir büyük devlet adamının, komutanın hayata gözleri yumduğu gündür 10 kasım.

10 Kasım aslında Atatürk’ün öldüğü gün değildir bana göre, evet varlık olarak bedeni belki yoktur ancak geride bırakmış olduğu değerler, ve pek çok sağladığı imkanlar ile aslında Atatürk ölmemiştir, ebediyen yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Bugün medeni şekilde yaşayabiliyor, kadın erkek eşitliğini gerçek anlamda idrak edip uygulayabiliyorsak, okullarda herkes eğitim hakkından rahatlıkla faydalanabiliyorsa yaşamımızıda yer alan değerlerin pek çoğunu Atatürk’e borçlu olduğumuzu söyleyebilirim. 9 Kasım günü Atatürk hayata gözlerini yummuştur, ancak 9 kasım günü doğan bebeklerin hepsi Atatürk’ün önemini, değerini, bilecek ve Atatürk’ün bırakmış olduğu değerler ışığında Atatürk yolunda ilerleyecektir.

10 kasımla ilgili fotoğraflar, kapak fotoğrafları, atatürk fotoğrafları
10 kasımla ilgili fotoğraflar, kapak fotoğrafları, atatürk fotoğrafları
Önceki Makale10 Kasım ile ilgili fotoğraflar
Sonraki MakaleMeleklerin özellikleri nelerdir?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz