İzmir Şehiriçi Dolmuşlar Saat Kaça Kadar Çalışıyor

0
19648
İzmir şehiriçi dolmuşlar saat kaça kadar çalışıyor

30Bu yazımda İzmir şehir içi dolmuşlar saat kaça kadar çalışıyor, İzmir’de dolmuşlar en son kaçta bitiyor, İzmir dolmuşları ne zamana kadar çalışır, İzmir dolmuşlar saat kaçta bitiyor gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım.

dolmuşlar kaça kadar çalışıyor

Akşam saatlerinde eve dönerken “acaba dolmuş var mı?” diye merak edip tereddütte kalanlar için İzmir şehir içi dolmuş saatlerinin en son kaça kadar hizmet verdiklerini bu sayfadan paylaşacağız.

Pek çok şehirde dolmuş saatlerinin son hareket saati 00:00 dır, bu saatten sonra hareket etmezler ancak bazı turistik bölgelerde gece 1 yada 2 ye kadar hareket ettiğini söyleyebiliriz.

İzmir Taksi Dolmuşlar

İzmir Taksi Dolmuşlar

İzmir şehir içinde bazı caddelerde minibüsler trafiği olumsuz etkileyeceği için kullanılan beyaz renkli taksi dolmuşlar vardır. Her ne kadar bu taksilerde trafiği olumsuz etkilemesi, sera gazının salınımını artırsa da insanlar tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Konak ve Karşıyaka merkezli olan bu taksiler Konak’ta Konak Katlı Otopark’ın önünden harekete geçip, Konak-Altındağ, Konak-Talatpaşa-Alsancak ve Konak-Kahramanlar-Alsancak istikametinde hizmet verirler. Konak-Altındağ taksi dolmuşu Basmane, Yenişehir güzergahını izleyerek Altındağ MTK sitesinde son durağıdır. Daha önce çok kez kullandım bu taksi dolmuşları. Kullanmanızı öneririm.

İzmir için gece 12 den sonra dolmuş bulmak bulunduğunuz adrese göre değişebilir. Bazı adreslerde hiç yokken bazı adreslerde ise serbest dolaşan dolmuşlara rastlayabilirsiniz. Bu yüzden geç gece saatlerinde yolculuklarınızı taksi ile yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Eshot Otobüsleri

Eshot Otobüsleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan eshot otobüsleri de ulaşım için alternatif bir yol aracıdır. ESHOT otobüsleri ana arterlerde Sabah 06:00’dan, gece 00:00 arası hizmet vermektedir. Otobüslerin Aktarma Merkezleri farklı olabilir. Buda saatlere farklılıklara neden olabilir.

İzmir Gece Otobüsleri

İzmir’de gece saat 01:00-05:00 arasında hizmet veren, Konak semtinde şehrin ana arterleri olan Karşıyaka-Çiğli, Bornova, Buca, Gaziemir, Balçova-Narlıdere ilçelerine giden Baykuş Otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Önceki MakaleGözlerimiz Neden Üşümez
Sonraki MakaleSinekler Neden Ellerini Ovuşturur

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz