Doğa Ve Çevre İle İlgili Kompozisyon

1
3344
Doğa ve Çevre İle İlgili Kompozisyon

Doğa ve çevre ile ilgili kompozisyon, doğa ve çevre hakkında yazı kompozisyon örneği. Bu yazıda doğa ve çevre hakkında kısaca ancak etkileyici bir yazı ve kompozisyon örneğine ulaşabilirsiniz.

Doğa’nın bize sunduğu inanılmaz güzellik olan çevre bireyin içinde bulunduğu etrafında gözlemlediği şeylerin tümüne denir. Yani çevre bireyin etrafında bulunan canlı ve cansız varlıklardır.

Doğa sürekli gelişmek, büyümekte ve kendini yenilemektedir, doğanın bize sunduğu eşsiz güzellikteki değerler tüm canlıların hakkıdır bizim akıllı olmamız diğer canlıların hakkını gasp edeceğimiz sonucunu doğurmamaktadır bu yüzden çevremizi temiz tutmalı, doğayı kirletmemeliyiz.

Doğadaki her şey bir düzen içinde ilerlemektedir, doğadaki düzeni bozmaya çalışmak veya doğanın dengesini bozacak davranışlarda bulunmanın cezası bize oldukça ağır olacaktır.

Doğa içinde pek çok canlı türünü barındırmaktadır, bu canlıların kendilerine ait pek çok yaşamı ve bir çevreleri mevcuttur bizler insan olarak ve aklı başında varlıklar olarak diğer canlıların haklarını da gözetmeli ve diğer canlıların yaşam alanlarını kısıtlayıcı davranışlardan uzak durmalıyız.

Doğanın bize bahşettiği güzellikleri korumalıyız çevremizi temiz tutmalıyız böylece doğanın bize vermiş olduğu güzelliklerin artmasında faydalı olabiliriz, aksi halde doğanın bize verdiklerinden fazlasını geri almaya başlayacak bu da bizim açımızdan oldukça sancılı bir durum olacaktır.

Önceki Makale“Göz gezdirmek” Deyiminin Anlamı Örnek Cümle İçinde Kullanımı
Sonraki MakaleDoğa Ve Çevre İle İlgili Şiir

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz