Yazıcı Kartuşu Nasıl Doldurulur

0
32

Yazıcı kartuş  nasıl doldurulur? Yazıcılar uzun zamandır hayatımın bir parçası olduğu için kişisel olarak bu soruyu kendime bir çok kez sordum. genelde yazıcı alanların karşılaştığı durum  bir yazıcı alıyor, bir süre kullanıyor ve çok memnun oluyor. Daha sonrasında  kartuşu doğal olarak bitiyor. Bu süre her zaman beklenenden çok daha önce oluyor. Fakat gerçek şu ki, bir yazıcı satın alırken, içine küçük bir kaynağı olan bir deneme kartuşu takılıdır.

yazıcı

Böyle olunca da hali ile kartuş çok kısa bir süre içinde bitiyor. Bunun üzerine de kartuşu evde doldurmanın mı yoksa yeni bir kartuş almanın mı daha uygun olacağını düşünmeye başlıyoruz.

Elbette bir kartuş satın alabilirsiniz, ancak genellikle yazıcının kendisinden daha pahalıdır. Eğer bir kartuş satın almaya karar verdiyseniz Çinden sipariş vermenizi tavsiye ederiz. Evde kartuş dolumunun  her zaman kolay olmadığı ve yazıcının tipine ve özel kartuş modeline bağlı olduğu unutulmamalıdır. İşte evde kartuşu doldurmak için bazı öneriler.

1. Püskürtmeli bir yazıcı kartuşu  nasıl doldurulur?
En yaygın yazıcı hala mürekkep püskürtmeli bir yazıcıdır, çünkü düşük maliyetle renkli fotoğraflar basmanıza olanak tanır. Bir kişi dükkana gittiğinde, genellikle düşük maliyetli bir yazıcı satın alır ve ancak bu “ucuz” yazıcıya ait kartuşların çok pahalıya mal olacağını acı bir şekilde öğrenir! Ve elbette derhal kartuşu nasıl dolduracağını düşünmeye başlar?

İhtiyacınız olan ilk şey, kartuşunuz için iyi bir mürekkep satın almak. (Çin’de yine ucuz boya satın alabilirsiniz) Kötü boya alırsanız fotoğraflar korkunç olur. Kötü mürekkebin başka bir sakıncası, çabuk kurumaları ve kartuşun periyodik olarak görüntüleri basmamasıdır.

Mürekkebi aldıktan sonra basit bir şekilde doldurma işlemini yapabilirsiniz: Kartuşun üst ucunda, etiketin altında, küçük bir delik bulunmaktadır. Çok küçük bir deliktir ancak şırınganın iğnesinin girebileceği kadar.

Bu deliklerin üzerinde yapıştırmalar bulunmaktadır. Yapıştırmanın tamamını koparabilirsiniz, ancak daha sonra geri yapıştırmanız gerekir. Sadece bir delik bırakırsanız, mürekkep kartuşun memesinden rastgele akar.

Hp kartuş yenileme

2. Lazer yazıcı kartuşu nasıl doldurulur?
Öncelikle lazer yazıcılarda bulunan tozun ÇOK zararlı olduğunu unutmayın! Ancak bu, elbette ki yılda bir kartuş doldurmanızın sağlığınıza zarar vereceği anlamına gelmez. Kartuşu yeniden doldururken ve iyi havalandırılmış bir alanda doldururken temel önlemleri uygulamanız yeterlidir.

Bazı kartuşlarda tonerin  doldurulduğu bir tıpa bulunur. Bu tıpaya ulaşmak için bir çift tornavida çıkardıktan sonra, kartuşun yan kapaklarından birini çıkarmanız gerekir.

Bu şekilde kartuş dolumunu tamamlayabilirsiniz. Böyle bir tıpa yoksa, kartuşu neredeyse tamamen sökmeniz ve tonerin yuvaya dökmeniz gerekir. Sonuç nedir? Bir lazer yazıcı satın almadan önce, kartuşunun yapısını öğrenin içinde tıpa olup olmadığına bakın.

Bir lazer kartuşunun tekrar doldurulmasındaki bir başka zorluk çip olabilir. Bu nedenle, bir lazer yazıcı almadan önce bu çipin açılıp açılamadığını da öğrenin.Hemen aşağıda kartuş dolumunu nasıl yapabileceğinizi daha netleştirebilmeniz için bir video.

Kartuş dolumu hakkında sizinde bildiğiniz detaylar varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here