Facebook Hesabı Yedeği Alma Fotoğrafları Yorumları ve Arkadaşları İndirme

2
173

İnternet sitelerinde yer alan yeni bir habere göre Anonymous adlı grup Facebook u yok edeceğiz adlı youtube, ve diğer kanallardan bilgiler yayınladı.

Dünyada hızla yayılan ve milyonlarca kullanıcısı olan Facebook a saldıracaklarını bildiren grup twitter ve youtube üzerinden yapılan açıklamada 5 kasım tarihinde facebook bitecek şeklinde mesajlar verdi.

Facebook kullanıcıları endişe sardı, facebook a yüklemiş olduğunuz resimler ve diğer bilgilerinizi bilgisayarınıza indirip yedeğinizi bulundurmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

 

Facebook hesabımın yedeğini nasıl alırım?

 

Bu işleme başlamak için Hesap Ayarları sayfanıza gidin ve “Bilgilerini İndir”in yanındaki “daha fazla bilgi al” bağlantısına tıklayın. Burada “İndir” düğmesine tıklayın.

Bilgileri Facebook dan indirmenin faydaları nelerdir

İster Facebook’ta, ister internetteki herhangi bir hizmette, bilgilerinizin kopyasına sahip olmak paylaştıklarınızı kontrol etmenin önemli bir parçasıdır.

Ayrıca, bilgileriniz sadece Facebook üzerinde bulunuyorsa, bilgilerinizin kopyasını indirmek işinize yarayabilir. Örneğin, telefonla çektiğiniz fotoğrafların çoğunu içeren cep telefonunuzu kaybedebilirsiniz. Bu fotoğrafları Facebook’a yüklediyseniz, bilgilerinizi indirdiğinizde bu fotoğrafların kopyasını yeniden bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Bilgileri indirirsem içinde neler bulunur ?

Dosyanız aşağıdaki bilgileri içerir:

Profil bilgileriniz (örn. iletişim bilgileriniz, ilgi alanlarınız, gruplarınız)
Duvar yazıları ve sizin ve arkadaşlarınızın profilinizde paylaştığı içerik
Hesabınıza yüklediğiniz fotoğraf ve videolar
Arkadaş listeniz
Oluşturduğunuz notlar
Katılım durumunuzu bildirdiğiniz etkinlikler
Gönderdiğiniz ve aldığınız mesajlar
Sizin veya arkadaşlarınızın Duvar yazılarınız, fotoğraflarınız ve diğer profil içerikleriniz hakkında yaptığı yorumlar.

Önceki MakalePc de yapılan herşeyi açılan siteleri dosyaları msni kaydeden program lazım
Sonraki MakaleAkvaryum hava motoru çok elektrik harcar mi

2 Yorum Yapıldı

  1. saçmalamayın tmm msjlar iniyo ama hepsi inmiyo bi kısmı hatta bi ksımını bırak çok azı ben biriyle konusumusum 1 saat bu indirdiklerimde görünen 2 satır msj buna ne demeli yada msjarın tmm mını görebiliyozda ben mi göremiyorum…

  2. facebook 5 kasım da siber saldırıya uğrayıp facebook bitecek diye çıkan tüm haberler bence yabancı hack grubunun kendi reklamlarını yapma yapması için facebook u kullanması.. Bunun başka bir açıklaması olamaz facebook bugün dünyanın önemli şirketlerinden bir tanesi, bünyesinde okadar önemli yazılımcılari barındırırken facebooka hayatta birşey olmaz

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz