FreeDos İşletim Sistemi Nedir ? İyi Midir ?

0
168

soru-gonder

Soru : Bugün bir internet sitesinde laptop ilanına rastladım ve laptop fiyatı özelliklerine baktığımda gayet iyidi, çocuğuma karne hediyesi almayı düşünüyorum ancak freedos işletim sistemi kullanıyor yazısını sonradan fark ettim, nedir bu freedos işletim sistemi ? ne işe yarar ? bildiğimiz normal bilgisayar gibi değilmi ? farklı birşey mi oluyor freedos internete girilir mi yani anlamadım tam olarak nedir ne değildir, lütfen birisi bana bunları anlatabilir mi. Şimdiden teşekkürler.

Cevaplandı :

Freedos işletim sistemi normal bir bilgisayar kullanıcısına uzak bir kavramdır sizin de sorduğunuz gibi anlamamanız ve merak etmeniz son derece normaldir, çünkü günümüzde freedos işletim sistemi kullanan yok gibi birşey.

Freedos işletim sistemini kimler alır ?

Genelde bu işletim sistemini bilgisayarla çok haşır neşir olan insanlar, işletim sistemi parası vermemek için alıyor ve sonradan kendinde eğer windows cd si varsa o işletim sistemini yani  windows u bu freedoslu olan bilgisayara format atarak kuruyor, yani kısacası zahmetli ve son derece illegal bir durumdur, (işletim sistemi lisanssız ise).

Normal bir hediye almak için uygun değildir kanımca, çünkü hediye alınan bilgisayar ve verilecek olan kişi bilgisayardan muhtemelen anlamaz, anlasa da internete girmeyi, oyun oynamayı, ve şarkı dinlemeyi vs. sever o yüzden bu işletim sistemi ve bilgisayar hediyelik bir bilgisayar olmadığı kanısındayım.

Önceki MakaleMaden Teknolojisi Bölümü (2 yıllık) Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleMakine Bölümü (2 yıllık) Taban Puanları 2013-2014

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz