İnsan hayatı sınırlıdır sınırsız olan bilgidir kompozisyon

0
1281

İnsan hayatı sınırlıdır sınırsız olan bilgidir ile ilgili kompozisyon.

İnsan hayatı sınırlıdır sınırsız olan bilgidir
İnsanlar yaşamları boyunca sınırsız ihtiyaçları vardır ancak insan nefsini terbiye edip sınırsız olan ihtiyaçlarını imkanları doğrultusunda hareket ederek karşıladığında işte o zaman daha sağlam, ayakları yere basan bir insan profiline sahip oluruz bu bizi daha sürdürülebilir bir yaşam sürmemizi sağlar.

Haberlerde görmüşsünüzdür, sayısal loto, yılbaşı ikramiyesi gibi ikramiye türlerini tutturarak hayatı boyunca hiç görmedikleri belki de hayalini bile kurmadıkları paralara bir anda sahip olanların yaşamları birkaç yıl içinde eski yaşamlarından daha kötü hale düşmekedir. Bunun sebebi bu kişilerin bu parayı yönetmesini bilmediğindendir. Yani sınırlı düşünen bir kişiye sınırsız bir değişim gücünü bir anda sahip olmasının bir sonucudur.

Bu bağlamda insanın ihtiyaçları sınırsızdır ancak bunu sınırlamalıdır, sınırlı bir yaşam ve sınırsız bilgi anlayışı ile hayatına devam etmelidir, “sınırsız bilgi” nin yerine “sınırsız hayat” , “sınırsız alışveriş” , “sınırsız para” gibi ifadeleri koyanlar kısa zaman sonra yanlış yola girdiklerini anlayacaklardır.

İnsanlar ancak bilgi konusunda sınırsız davranmalıdır, her türlü bilgiyi öğrenme, bilgiye ulaşma için her türlü çabayı göstermelidir. Bizi bir adım ileriye taşıyacak olan güç şans oyunlarından çıkan para değil Bilgi sayesinde olacaktır.

Bu yüzden yaşamımızı sınırlamalı, nefsimize sahip çıkmalı ve her türlü bilgiyi almalı ve bilgiye ulaşmak için çalışmalıyız.

Önceki Makaleİpek böcekçiliği nedir, hangi bölgemizde yaygın olarak yapılır
Sonraki MakaleÜlkemizde arıcılık en çok hangi bölgede yapılır

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz