İnternal Server Error 500 Hatası Çözümü WordPress

1
129

İnternal server error hatası nedir ? neden böyle bir hata ile karşı karşıya kalırız ? web tasarım işiyle yada hazır script kullanarak web sitesi yapan kişiler bu hatayla çoğu zaman karşı karşıya kalabilirler.

Bu hata sitenizle ilgili olduğu kadaar da sunucuyla da ilgilidir, hata tam olarak neden ve nasıl oluşur bununla ilgili alt kısımdan detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İnternal server error 500 hatası Nedir ?

Bu hatanın kaynağından bahsetmek gerekirse, sınırsız sonsuz bir döngü yaratan kod var demektir, yani sitede bir yerde sonsuz olarak işlem yaptıran bir kod var bunu bulup temizlemeli yada deneme yanılma yöntemi ile deneyebilirsiniz.

Çözümü ?

Genel Çözüm olarak da sizlere şunu önerebilirim, .htaccess dosyasının yedeğini alın, ve o dosyayı silip deneyin, eğer aynı hata vermez başka birşey çıkarsa o dosyadan kaynaklanıyor demektir, sonradan tekrar htaccess i düzenleyebilirsiniz.
Bu genel bir çözüm yöntemidir, herkesin işine yarayabilir, joomla, wordpress vs.. tabi ki kesin bir çözüm de değildir, siz en son yaptığınız değişikliklere bir göz atın olmazsa dediğimi deneyin.
Aldığınız hatayı tam olarak yorum bölümünden yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Önceki MakaleEkonomi ve Finans Bölümü Taban Puanları 2013-2014
Sonraki MakaleÇocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Taban Puanları 2013-2014

1 Yorum

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz