İş , Meslek Garantili 2 yıllık Bölümler

0
135

İş , Meslek Garantili 2 yıllık Bölümler 

Üniversite öğrencilerinin hemen hemen hepsinin sorunudur üniversite okuduktan sonra ne olacak ? bölümü bitirdiniz peki  ya sonrası ? öncelikle neden üniversite okuyorsunuz ? Neden üniversiteye gitmeye karar verdiniz ?

Annenizin

“aman ayşe teyzenin çocuğu okuyor sende oku, diploman olsun”

dedi diye mi ? şahsen ben o yüzden okudum, 2 yıllık yerel yönetimler bölümü mezunuyum, lise bittikten sonra 2 yıl hiç alakam olmayan işlerde çalıştım, sonradan böyle olmaz diyerek  üniversite sınavına girdim ve kazandım 2 yıllık yerel yönetimler bölümünden mezun oldum, bölümün ataması yok, yani hiçbir işe yaramıyor, belediyelere girme şansı sıfır, ancak torpil varsa giriyorsun.

Üniversite okumanın olumlu yanları hiç yok mu  ? diye soracak olursanız eğer,

olumlu yanları oldukça fazla, sizin yaratıcılık gücünüze kalmış birazda, mesela ben 2 yıllık yerel yönetimler bölümü okuduğum sırada, kendimi  farklı alanlarda geliştirdim, 2 yıl boyunca toplasak toplamda bir eğitim yılı 8 ay olduğunu varsayarsak 8×2 : 16 ayın sadece 6 sını okula gitmişimdir, oda kesin değil belki okadar yoktur, kendimi farklı alanlarda geliştirdim, yani 2 yıllık bölüm okuyorsanız hayattan ders almaya, kendi ayaklarınızı üstünde durmaya bakın, yok efendim ben mezun olayım üniversite okuyorum moduna kapılmayın, liseden farkı yok, tek avantajları erkek iseniz kız ortamları güzel olur, hele evde kalıyorsanız tadından yenmez, kızlar için de kız evleri vardır, şen şakrak geçer : ) yurtta kalmanızı tavsiye etmem, zaten 2 yıl hayatınızı yaşayın bi yandan da kendinizi geliştirin, kendi ayaklarınızın üstünde durmayı öğrenmek için muazzam bir fırsat.

Tabi sonra ne oldu diye merak ediyorsanız;

Baktım 2 yıllıktan birşey olmuyor, DGS ile 4 yıllık (Lisans) bölümünü kazandım. Şuan halen okul devam ediyor.

2 yıllık iş garantili meslekler  ? bölümler nelerdir ? diye soracak olursanız da elbette bazı bölümler varki iş garantisi  var bu yazının altında bu meslekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

DİŞ PROTEZİ:
KOZMETİK TEKNOLOJİSİ:
EMLAK YE EMLAK YÖNETİMİ:
PROTEZ VE ORTEZ:
AŞÇILIK
BİLGİSAYAR
GRAFİK TASARIM
KUYUMCULUK
GEMİ HABERLEŞME:
UÇAK VE GÖVDE BAKIMI:
ENDÜSTRİYEL OTOMASYON
ELEKTRİK
KORUYUCU HEKİMLİK
RAYLI SİSTEMLER
EVDE BAKIM HİZMETLERİ
ORGANİK TARIM:
SAÇ BAKIMI VE GÜZELLİK HİZMETLERİ:

gibi..

Önceki MakaleAöf Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü Tek Ders Sınavı
Sonraki MakalePhotoshop da brush Fırça nasıl eklenir ?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz