Kredi Kartı Taksit Varken İptal Etme Nasıl Yapılır ?

0
110

kredikredi kartına taksit varken kredi kartını kapatabilir miyim, kredi kartı iptal etme nasıl yapılır, 

Soru : Kredi kartına taksit varken kredi kartını iptal edip, kapatabilir miyim ? ben 60 liralık bir ürünü 6 taksit yaptırmıştım aylık ödemesi 10 lira falan yapıyor taksit ödemesi onun dışında borcum da var, kredi kartını kapatmak istiyorum taksit olmasına rağmen kapatabilir miyim ?

Cevaplandı:

Kredi kartını iptal etmek isteyen kişilerin, daha taksitlerim var acaba iptal ederler mi gibi kendisiyle çelişip, iptal etmeme kararı almaktadır. Birçok kişi kredi kartlarından kurtulmak isteyip ancak bu durumlar aklına geldiğinde iptal etttirmemektedir.

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, diyelim iptal ettirmek istediğiniz kredi kartıyla daha önceden 9 taksit aylık 150 TL lik taksitiniz var, iptal ettirdiğinizde de bu ödemeleri her ay yapmak durumundasınız.

Geçmiş tüm borçlarınızı ödemeye devam edeceksiniz.

Kredi kartlarınızı taksitleriniz varken de iptal edebilirsiniz bunun için bankanıza gidip kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor, sizleri caydırmak için taksitleriniz olduğunu söyleyebilirler. Israrla iptal edilemeyeceğini söylüyorlarsa kişinin ismini alarak bir üst ekip lideriyle görüşmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Halen aynı tutum devam ederse, BDDK ya şikayet edebilirsiniz, şikayetiniz sırasında saat, tarih ve kişi adıyla birlikte bilgi vermeniz gerekiyor.

 

Kredi kartınızı kullanmak istemediğinizi ve kapatmak istediğiniz bankanıza belirttiğiniz andan itibaren, bankalar 10.03.2007 tarih ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmak suretiyle yürürlüğe giren “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” kapsamında kart sahiplerinin iptal talebini 7 gün içerisinde yerine getirmekle yükümlüdürler.

Önceki MakaleMeteoroloji Mühendisliği Bölümü Taban Puanları 2014-2015
Sonraki MakaleDondurma Yapan Buzdolabı Arçelik, Fiyatı ve Yorumlar

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz