Mahalle Muhtarı Nereye Şikayet Edilir ?

9
352

soru
Soru : Köyümüzde bir muhtarımız var allah uzun ömürler versin ama biz hiç memnun değiliz, kendi akrabalarına onun yanında olan ona oy veren kişilerin evlerinin önüne taş döşetti bizim mahallede taş daha gelmedi, sebebini sorduğumuzda da yine bizi tatmin edici cevaplar alamıyoruz bu sadece küçük bir örnek buna benzer onlarca şey söz konusu.

Muhtarı şikayet etmek istiyoruz, nereye şikayet edebiliriz bu konuda bizi bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevaplandı :
Muhtarı şikayet etmek için bir yazılı dilekçe ile birlikte, şikayet konunuzu bildirerek, varsa eklerinizi dosyaya ekleyerek, kaymakamlığa bildirebilirsiniz.

Muhtar kaymakamlığa bağlı olduğundan yazınızı dikkate alacaklardır, ve size geri dönüş yapacaklardır.

Mahalle muhtarları ve köy muhtarları ile ilgili düşüncelerinizi fikirlerinizi, şikayetlerinizi kaymakamlığa iletebilirsiniz.

Önceki MakaleAnadolu Medeniyetleri Nelerdir ?
Sonraki Makale2015 Ehliyet Sınav Tarihleri

9 Yorum Yapıldı

  1. evimizden 2 cenaze cıktı muhtar hanım tam karşımızda allahtan kork insan bi başsağlığı diler bu durumda bi sor açmısın tokmusun yazıklar olsun ben annemi ambulansla getirdim seçimelre yazık değmezmiş batı mah.muttarı asla çalışmıyo

  2. Merhabalar annem ve babam köy muhtarı ve oğulları tarafından darp ediliyo muhtarlık tabancasıyla tehtid ediyo annemler**** köyünde hikamet ediyolar can güvenleri tehlikede **şikayet etdik bişey yapmadılar bu işin sonu iyiye gitmiyo lütfen sesimi duyun sesimi duyun yardım istiyoru saygınıza…

  3. Bulunduğum yere taşınalı 2 yıl oldu.Muhtar’ı samimi söylüyorum, bir kez bile yerinde bulamadım.Neymiş efendim kapıda cep telefonu yazılı imiş.Nalet olsun böyle düzene.İnsanı katil eder bu şerefsizler.Aldığınız paralar haram zehir zıkkım olsun?

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz