Maket Ev Yapımı Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

29
4281
Maket Ev Yapımı

Maket Ev Yapımı Nasıl Yapılır Resimli Anlatımİlkokul günlerimde iş eğitimi öğretmenim bizden maket ev yada eşyalar yapmamızı istemişti aslında bu her dönemde çocuğun başına gelebilir, o zamanlar hiçbir şekilde bilgi alabileceğimiz bir kaynak olmadığından kendi imkanlarımızla birşeyler yapmaya çalışırdık. Madem şimdi internet var bari çocuklarımız araştırırken öğrensin istedim, ve maket ev yapımını şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Değerli Okurlar Öncelikle Maket Ev yaparken yararlanabileceğiniz bir video yayınlamak istiyorum, aşağıda yer alan video dan yardım alarak da maket evizi yapabilirsiniz.

Maket Ev Yapımı Video

Model Ev Yapımı 2 Profesyonel

Maket ev yapımı için gerekli olan malzemeler

 1. Mukavva Karton
 2. Makas
 3. Yapıştırıcı (404,Beyaz Tutkal “Ben Sıcak Silikon Kullanıyorum”)
 4. Çöp şiş ve ahşap Çay Karıştırıcı, Dil çubuğu
 5. Sprey Vernik (Dış Yüzey için)
 6. Kendinden yapışan kaplama Kağıdı (Hırdavatçılardan temin edilebilinir)
 7. Silikon Çim ve Ağaç (Ambalaj Malzemesi satılan yerlerden Temin edilebilinir)
 8. Yeterli Miktarda Zamk
 9. Talaş (Evin Bahçesi için)
 10. Spatula

Maket Ev Yapımı Nasıl Yapılır Resimli AnlatımBahçe Toprağı nasıl yapılır: Mobilyacılardan temin edebileceğimiz ince Talaşı Kırtasiyeciden aldığımız Zamk ile Karıştırıp kurumasını beklemeden yapmış olduğumuz maket evin bahçesine Spatula yardımı ile yayıyoruz bu işlem bittikten sonra zamk ile özdeşleştirdiğimiz Talaşın Bahçemize iyice yapışmasını sağlamak için en az bir gece beklememiz gerekir… bu işlemde bittikten sonra çimlerimizi ve ağaçlarımızı zevkimize göre düzenleyebiliriz…

Ve artık malzemelerimizi tamamladıktan sonra evi istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz, fikir sahibi olmanız için birkaç farklı maket resmi yazıya ekledim.

maket ev nasıl yapılır
maket ev nasıl yapılır
maket ev kartondan
maket ev kartondan

Maket ev yapımı ile ilgili fikir ve görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

29 Yorum Yapıldı

 1. Evet çok basit değil isteyen arkadaslara güzel bi ev yaparim bahçesinde havuzu olan ışıklandırmalı ağaçlı çardak iki katlı bi villa

 2. Altan üçüncü evi yapmaya çalışacağım bundan önce bir maket ev daha yapmıştım. yalnız sadece kafamda projesini çizip uygulamaya geçtim kibrit çöpünden yaptım. ilk maketimde yalnışlarımı nerede onları gördüm şimdi çıtayı bile kendim yapıyorum. gidip manavdan ince meyve sandıklarını alıyorum. maket bıcağı ve zımpara yardımı ile sabırla kendi çıtamı kendim yapıyorum. daha güzel oluyor tavsiye ederim.

Sizin Düşünceniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here