Ptt Eleman Personel Alımı, İş Başvurusu 2013

0
98

Ptt personel alımı 2013, ptt eleman alımı şartları 2013, ptt iş başvurusu yap 2013,

T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü PTT nin 2013 yılı içinde güncel olarak personel alımı ilanları olduğunda bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Ptt 2012 yılına almış olduğu yada personel alımı adı altında kamuoyuna vermiş olduğu ilanları göz önünde bulundurduğumuzda 2013 yılı içinde de eleman, personel alımı yapılacaktır.

Ptt nin 2013 yılı içinde güncel personel, eleman, işci alımı ilanlarını bu sayfadan 2013 yılı başından itibaren takip edebilirsiniz.

Ptt de çalışmak için sınava girmeniz gerekmektedir, sınavda başarılı olan adaylardan istenecek olan belgeler, evraklar aşağıda yer almaktadır.

Ptt Sınavını Kazananlardan İstenecek Evraklar

a) KPSS sonuç belgesinin aslı
b) Yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı ,

c) Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),

ç) Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),

d) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan,

e) Adli sicil kaydının bulunmadığına dair yazılı beyan,

f) Yurdun her yerinde görev yapabilecek derecede sağlıklı olduğuna dair yazılı beyan, (Göreve başladıktan sonra tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu ibraz edilecektir.)

g) Avukat olarak atananlar için avukatlık ruhsatının aslı ve fotokopisi ( Kuruluşça fotokopisi “ASLI GİBİDİR” şeklinde onaylanarak aslı adaya iade edilecek),

h) Son altı ayda çekilmiş, 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf.

Not: Kuruluşumuza yerleşen adaylar yukarıdaki belgeleri tamamlayarak en kısa sürede şahsen PTT Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığına müracaat edeceklerdir.

Önceki MakaleDünyanın En İyi Kalecileri 2013
Sonraki Makale2013 onbeş (15) Tatil, Yaz Tatili, Okullar Nezaman Tatil Olacak

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz