Ptt gişe görevlisi (memuru) maaşları 2017

1
212

Ptt gişe görevlisi (memuru) maaşları nekadar 2017?

PTT’de gişe görevlilerinin maaşları nekadar? Gişe görevlisi biliyorsunuz gişede görev yapan, mesai saatleri içinde sürekli vatandaşlarla muhatap olan ve bu sebepten dolayı depresyon ve stresi biraz fazla olan bir iştir.

Akşama kadar binbir çeşit insan gelir ve illa ki birileri canınızı sıkar, siz yine de gülümsemeli sevecen davranmalısınız : ) Ayrıca kasadan çıkabilecek olası açıklardan da siz sorumlusunuz, sizin maaşınızdan kesilecektir. Diyelim ki 230 TL açık verdiniz ay sonunda, bu tamamen sizin maaşınızdan kesilir.

PTT gişe görevlisi, gişe memuru maaşları 2.000 ila 2.500 TL arasında değişmektedir. Gişe memuru olabilmek için KPSS den en az 70 puan almak ve PTT’nin vereceği ilanları takip edip başvuruda bulunmak gerekmektedir.

Gişe görevlisi oldukça zor bir iştir, yukarıda bahsettiğim gigi stres, açık verme korkusu vs. sürekli sizin üstünüzdedir. O yüzden sabırsız biriyseniz 2 kere düşünün derim.. Sormak istediklerinizi yorum alanına bekliyorum.

Önceki MakalePtt büro memuru görevi ne iş yapar?
Sonraki MakaleÖzel ve Devlet Hastanesi Muayene Ücretleri

1 Yorum

  1. Gişe memuru kargo veya fatura odeme kısmında bulunun gorevlilere mi denir ve 2017 alimlari icin basvurular bitti mi, 2018 icin alim olacak mi ? Tesekkur ederim

Sizin Düşünceniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz